po 7.3.2016

Junioři vyhráli nad Zbrojovkou Brno 1:0

Pondělní zápas Juniorské ligy mezi Baníkem a Zbrojovkou Brno byl střetnutím dvou předních celků soutěže. Ve vyrovnaném utkání, které se hrálo na umělé trávě ostravského Městského stadionu, padla nakonec jediná branka, jejímž autorem byl náš útočník Marek Červenka.

O nejtěsnějším vítězstvím nad jihomoravským soupeřem rozhodla situace z 19. minuty, kdy se útočník Marek Červenka ocitl sám za obranou hostí a nadvakrát překonal brněnského brankáře. Střelec gólu nebyl jediným ligistou, který se na hřišti objevil. V základní sestavě byl také brankář Vojtěch Šrom, obránce Ondřej Sukup či záložník Marek Šichor. Junioři Baníku dokázali podle trenéra Petra Samce navázat na předchozí výkon z Jihlavy, kde vyhráli 5:2, hlavně v úvodu zápasu, který korunovali vítězným gólem.

Další průběh duelu předních celků Juniorské ligy nabídl zajímavé momenty až ve druhém poločase. Baníkovci se dostávali do vyložených šancí jako třeba Červenka či Zdeněk Behan, ale skóre se neměnilo. To naštěstí platilo i v 78. minutě, kdy brněnský Buchta neproměnil penaltu nařízenou za faul Denise Granečného. Když se v hektickém závěru nepovedlo zvýšit vedení Jakubu Šašinkovi ani Jakubu Markovi, kteří nastřelili bezprostředně po sobě z těsné blízkosti pouze břevno, skončil pondělní duel 22. kola Juniorské ligy nejtěsnějším vítězstvím Baníku v poměru 1:0.

Tým trenéra Petra Samce tak zůstává na 2. místě tabulky a přesně za týden jej čeká velice prestižní konfrontace s vedoucí Spartou Praha. Na jejím hřišti se bude hrát v pondělí 14. března od 13:00.

Petr Samec (FC Baník Ostrava): "Utkání potvrdilo, že jsme narazili na soupeře, který má kvalitu. My jsme odehráli velice dobrých prvních dvacet minut, dali jsme gól a měli i šance, které zastavil ofsajd či technická nedokonalost. Potom jsme trošinku ustoupili, zbytečně zahustili střed a nemohli tolik tvořit hru. I když jsme si o poločase řekli, jak na to reagovat, kluci to tentokrát příliš neplnili. Byli s míčem hodně nedočkaví a hráli hodně středem, kde bylo málo prostoru. Brno potom ke konci šlo do rizika, čehož jsme mohli lépe využít, ale místo toho jsme se dostali pod tlak. Jeho vyústěním byl pokutový kop, který soupeř naštěstí neproměnil. Přesto musím uznat, že Brno předvádělo hlavně ve druhé půli velmi dobrý fotbal."