po 21.3.2016

Junioři remizovali s Mladou Boleslaví 2:2

Vyrovnaný pondělní duel 24. kola Juniorské ligy mezi Baníkem a Mladou Boleslaví skončil odpovídajícím výsledkem, tedy remízou 2:2. Mladí baníkovci v zápase hraném na umělé trávě ostravského Městského stadionu sice dvakrát vedli, ale soupeři dvakrát nabídli možnost pokutového kopu, která byla využita.

Naši mladíci chtěli v domácím zápase odčinit minulý nezdar na Spartě, kde prohráli jasně 0:4. Také tentokrát však proti nim stál v rámci Juniorské ligy velmi kvalitní soupeř. Vždyť Mladá Boleslav vyhrála osm z posledních devíti zápasů a na jaře byla zatím suverénní s pěti výhrami a skóre 19:6. Vzhledem k tomu se dalo čekat ofenzivní představení, což také platilo. Baníkovci mohli otevřít skóre již v úvodní čtvrthodině, ale Jakub Šašinka svůj únik zakončil střelou nad brankou a podobně se vedlo také Namiru Alispahićovi, který měl však po centru Ondřeje Sukupa o mnoho vyloženější pozici.

Bosenský mladík své zaváhání napravil ve 20. minutě, kdy při postupném útoku převzal na hranici velkého vápna přihrávku, šikovnou zasekávačkou se uvolnil a bránící protivníky obstřelil přesnou ranou k zadní tyči. Baník vedl 1:0 a obranu soupeře se dál pokoušel překonávat hlavně ze stran, kde hrál zleva střelec první branky Alispahić a zprava rychlonohý Zdeněk Behan. Ovšem místo zvýšení vedení přišlo vyrovnání, které vzniklo ve 30. minutě kvůli faulu v naší šestnáctce a následně proměněné penaltě boleslavského Kateřiňáka.

Baníkovci však reagovali velmi dobře a za další čtyři minuty už to byl právě Behan, který unikl celé obraně a střelou k tyči překonal vybíhajícího brankáře hostí Godulu. Škoda jen, že ani skóre 2:1 nevydrželo příliš dlouho a znova to bylo z důvodu faulu v pokutovém území Baníku, po kterém rozhodčí ve 40. minutě nemohl jinak než ukázat na penaltový puntík. Proti brankáři Vojtěchu Šromovi se podruhé postavil Kateřiňák a podruhé jej dokázal překonat.

Poločasový stav 2:2 mohly po přestávce změnit ve svůj prospěch oba týmy. Na straně Baníku se v nadějných pozicích ocitli Behan či Šašinka, ale koncovka gólová nebyla. Totéž se však týkalo hostí, kteří mohli jít do vedení po střele kapitány Kozmy, kterou ovšem Šrom výborně vytáhl na tyč. Rozhodnout mohl v poslední minutě střídající Jakub Marek, který se po akci Jakuba Švehlíka dostal ke střele na hranici malého vápna, ale z úhlu namířil jenom do boční sítě.

Souboj předních celků Juniorské ligy tak skončil remízou 2:2. "Oproti zápasu na Spartě jsme se celkově o kousek dál posunuli. Dali jsme dva góly a měli i další šance, ale remíza je spravedlivá," komentoval zápas trenér baníkovců Petr Samec. Program jeho svěřenců pokračuje pátečním utkání v Liberci, kde se začíná v 13:00.

Petr Samec (FC Baník Ostrava): "Věděli jsme, že budeme hrát s opravdu kvalitním soupeřem, který vyhrál osm z posledních devíti zápasů. Hlavně v ofenzivě se to potvrdilo, ale myslím si, že zejména v prvním poločase jsme dovedli trošku slabší obrany Mladé Boleslavi využít. Bohužel v průběhu celého zápasu jsme měli velkou spoustu nevynucených ztrát především ve středu pole a nemohli se tak dostat do souvislejší hry. Přesto byly k vidění z naší strany pěkné góly. Naší naivitou a nedůrazností v osobních soubojích jsme soupeři umožnili kopat dvě penalty, a proto zápas skončil remízou 2:2."