po 2.11.2015

Junioři prohráli s Teplicemi 2:3

Úspěšná série našeho juniorského týmu skončila. Po osmi zápasech bez prohry přišlo zaváhání v pondělním duelu 15. kola Juniorské ligy, v němž mladí baníkovci prohráli na Bazalech s dobře hrajícími Teplicemi 2:3.

Především chyby v defenzivní hře mrzely podle slov kouče Lubomíra Adlera jeho mužstvo, které v pondělním utkání dohánělo náskok soupeře už od 9. minuty, kdy se před brankou Vojtěcha Šroma prosadil útočník Teplic Výborný. Tento hráč byl velkým nebezpečím i v dalších minutách, nejprve na jeho ránu dokázali baníkovci reagovat a vytěsnit ji mimo tři tyče. Odpověď si následně chystal náš střelec Marek Szotkowski, avšak jeho hlavička v 18. minutě mířila nad břevno. A tak se opět předvedl Výborný, který ve 25. minutě na polovině hřiště sebral míč váhající obraně Baníku a po sólové akci střílel z hranice šestnáctky přesně k tyči.

Naši junioři se začali zvedat v závěru první půle, kdy nejprve v 36. minutě po centru Marka Strakoše z pravé strany zakončoval Derrick Mensah těsně vedle teplické branky. Hosté ovšem mohli vzápětí jít do už tříbrankového vedení, jenže Výborný naštěstí z pár kroků přestřelil odkrytou branku. Podobný úkol stál ve 40. minutě opět před baníkovským Mensahem, který se vydal do úniku a tváří v tvář brankáři Skalákovi volil kličku do strany, po níž však míč obloučkem poslal jen na horní síť opuštěné branky.

Teplický náskok 2:0 trval jen do 49. minuty. To se na pravé straně hřiště dobře uvolnil Zdeněk Behan, na jehož centr číhal na přední tyči Szotkowski a přesnou hlavičkou snížil na 1:2. Byla to již jeho patnáctá branka v letošní sezóně. Za dalších pět minut mohl baníkovský útočník vyrovnat, ale jeho střelu po rychlém uvolnění před vápnem dokázal gólman Skalák vyrazit mimo tři tyče. Efektivněji si na druhé straně bohužel počínal soupeř, který po akci Procházky zakončené hezkým "angličanem" získal v 60. minutě znovu dvoubrankové vedení.

Baníkovci se snažili Teplice zmáčknout a v závěru jít minimálně za vyrovnáním, které přiblížil v 73. minutě důrazný stoper Martin Honiš. Prosadil se přízemní střelou po rohovém kopu a dal našemu celku naději do posledních minut. Pozorní hosté však dovolili pouze jednu šanci, kterou Szotkowski zakončil sice chytře lobem přes vybíhajícího brankáře, ale podobně jako v první půli Mensah se musel dívat, jak míč končí pouze na horní síti teplické branky. Junioři Baníku tak prohráli s Teplicemi 2:3, čímž končí jejich úspěšná série, která zahrnovala sedm výher a jednu remízu v posledních osmi kolech Juniorské ligy. Další zápas je čeká přesně za týden, kdy se od 14:00 představí na hřišti Dukly Praha.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Věděli jsme, že nás čeká náročné utkání, ale my jsme dnes přesto byli velmi špatní v defenzivní práci celého mužstva. Dostali jsme tři branky a soupeř měl ještě další šance. Byli jsme neukáznění, což nás stálo body a spoustu sil. Měli jsme sice šance na lepší výsledek, ale soupeři gratulujeme. Teplice nás porazily zaslouženě. My naopak víme, že máme na čem pracovat, abychom se posouvali vpřed jako mužstvo a hlavně jako jednotlivci."