so 6.2.2016

Generálka na ligu: Baník vs. Trnava 0:2

Sobotní generálka Baníku s Trnavou nabídla vyrovnané utkání, které rozhodly závěry obou poločasů. Hosté šli nejprve do vedení brankou zkušeného Ježe ve 41. minutě. V závěru pak pečetil jejich výhru Mikovič.

Kapitán Vojtěch Šrom přivedl na Městském stadionu k poslednímu přípravnému utkání letošní zimy sestavu, která z velké míry odpovídala té obvyklé z předchozích utkání. Pouze lehce zraněného obránce Ondřeje Sukupa nahradil Luka Lučić a místo Jana Matěje hrál od začátku ve středu zálohy Richard Lásik. Baníkovci do zápasu vstoupili s chutí a snažili se slovenského soupeře přehrávat po stranách hřiště a odtud posílat centry před branku.

Dlouho se však čekalo na šanci, kterou bychom mohli označit za gólovou. Až ve 28. minutě se po hezké kombinaci a přihrávce Lučiće ocitl v tutovce Daniel Holzer, avšak jeho střela pravačkou z blízkosti penaltového puntíku mířila nad břevno. Stejný hráč byl také u další možnosti Baníku, když se o pár minut později dostal na zadní tyči k přetaženému centru, ale v obtížné pozici už nemohl přesně zamířit, a tak střílel znovu nad branku.

Přesnější či spíše šťastnější byla Trnava, která se prosadila ve 41. minutě. Po akci z levé strany se míč dostal ke zkušenému Ježovi, jehož střela skončila kvůli smolné teči Martina Honiše za bezmocným Šromem. Hosté tedy využili svoji jedinou větší příležitost k poločasovému vedení 1:0.

Po změně stran se na hřišti ukázali střídající Jan Matěj a Tomáš Vengřinek, kteří nahradili slovenské duo Mondek - Lásik. Baníkovci se zkoušeli prosazovat proti pozorné obraně Trnavy, která jinak víceméně vyčkávala na své polovině. Vážnější hrozbu na její branku vyslal až střídající Marek Červenka, avšak jeho technická střela trnavského gólmana nepřekvapila. Když nemusel zasahovat v posledních minutách ani proti tvrdé hlavičce Honiše, který se protlačil do velké šance po centru Červenky, vypadalo to, že zápas skončí naší těsnou porážkou.

Bohužel, soupeř se dokázal trefit ještě v nastaveném čase, kdy Mikovič obehrál ve vápně Martina Dostála a zamířil přesně k tyči. Naše mužstvo tak uzavřelo zimní přípravu porážkou 0:2 s Trnavou, po podzimu šestým celkem slovenské ligy. Celkově baníkovci odehráli sedm přípravných zápasů, zvítězili nad Znojmem (3:0) a Brnem (5:3), remizovali s Frýdkem-Místkem (3:3) a Slaskem Wroclaw (1:1) a kromě závěrečného souboje prohráli se Sigmou Olomouc (1:2) a Vlašimí (0:2).

Do ligy náš mladý tým vedený zkoušeným koučem Vlastimilem Petrželou vstoupí v neděli 14. února, kdy se od 14:00 představí na hřišti Mladé Boleslavi.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Mrzí mě, že jsme se nedokázali střelecky prosadit, protože předtím jsme v přípravě dávali hodně gólů. Teď nám to trošku odešlo. Ale jinak jsme rádi, že jsme mohli být celý týden na soustředění v Nymburce, kde jsme byli na hřišti od rána do večera a mohli si zvykat na přírodní trávu. Kluci teď potřebují hlavně nabírat sebevědomí, protože když jej budou mít, jsou to velice šikovní hráči."