pá 8.2.2019

Festival zahozených šancí: Dukla - Baník 1:1

První jarní bod za remízu 1:1 si připsal Baník po utkání na hřišti pražské Dukly. Slezané po čtvrthodině prohrávali, do poločasu dokázali díky parádní trefě Nemanji Kuzmanoviče vyrovnat. A sahali po vítězství, k němuž měli blízko. Nejblíže po ráně Roberta Hrubého, který bombou nastřelil břevno.

Baník se na Julisce od první minuty tlačil za gólem a ve 12. minutě se Robertu Hrubému poprvé podařilo dostat míč do domácí branky. Radost několika set přítomných ostravských fanoušků trvala jen pár vteřin do okamžiku, než vyšlo najevo, že hráč Baníku fauloval a jeho gól neplatí.

O minutku později bylo baníkovcům na tribuně ještě smutněji. Chybu v ostravské defenzivě potrestal střelou do prázdné branky Jakub Podaný a domácí vedli.

Baníku chvíli trvalo, než se s nečekanou ranou osudu srovnal. Hosté se chtěli co nejdříve dostat do tempa, jenže Dukla uměla zazlobit, několikrát se dokázala dostat do nebezpečné předfinální fáze, takže Baník musel být obezřetný. Ve 28. minutě se do šance dostal Daniel Holzer. Mířil mimo, ale předznamenal tím období zápasu, v němž měl Baník tlak, několik šancí a kdy se také zrodilo vyrovnání. To obstaral Nemanja Kuzmanovič. Baník se dostal na polovině soupeře k míči, rodák ze Šabacu si jej připravil ke střele, a pak fantastickou ranou nedal gólmanu Radovi nejmenší šanci zasáhnout.

Bylo vyrovnáno, ale Baník chtěl víc. Ještě do přestávky se dvakrát dostal do velmi dobré střelecké pozice Martin Fillo. Jednou zasáhl skvěle Rada, podruhé situaci zachránil domácí Kozma, který ránu Martina Filla stačil na poslední chvíli zablokovat.

Po přestávce se do dobré příležitosti dostala jako první Dukla. González mířil mimo. Podaný o chvíli později také, načež si oba hráči Dukly málem vyhověli, když González u tyče jen těsně nedosáhl na prudkou Podaného přihrávku.

A pak už sílila iniciativa Baníku, který se nechtěl spokojit s remízou. Po závaru před Radovou brankou se ke střele dostal Robert Hrubý. Vypálil zpoza šestnáctky a trefil břevno. O chvíli později se v šanci ocitl Milan Baroš. Mířil pod břevno a Rada jeho střelu úžasným způsobem vytáhl nad.

Chvíli před koncem zaujal šikovným sólem domácí Holík, zastavit ho musel až Jan Laštůvka.

A jako poslední se v docela zajímavém zápase dostal ke slovu Robert Hrubý. Vystřelil, jeho ránu v šestnáctce někdo tečoval, ale i s touto patálií si Rada poradil, takže zápas skončil remízou.

ROMAN SKUHRAVÝ: "Na to, že to bylo první jarní kolo, jsme viděli z mého pohledu velice kvalitní utkání. My jsme prvních 25 minut hráli to, na čem tvrdě pracujeme. I když šťastně, byli jsme za to odměněni a měli i spoustu nevyřešených brejkových situací čtyři na tři. Dostali jsme krásný gól na 1:1 po naší chybě, kdy jsme mohli hrát míč nahoru. Pak se ukázala síla Baníku ve standardních situacích, měli jsme tam štěstí, podržel nás Filip Rada. Z tohoto pohledu zasloužená remíza."

BOHUMIL PÁNÍK: "Obě mužstva hrála na vítězství, nikdo to nezatáhl. My jsme měli těch brankových situací více, úsilí a týmová práce tam byla, ale výkony některých hráčů nebyly takové, jak bych si představoval. Brankář Rada měl taky svůj den, pochytal nebezpečné situace, byla tam i spousta zblokovaných střel. Trošku nás i mrzí, že jsme ten druhý gól nedali, ale ono se v takových zápasech někdy i stane, že vás soupeř brejkne a nemáte nic. Proto ten bod bereme."