so 23.5.2015

FK Baumit Jablonec – FC Baník Ostrava 4:0

Z nevydařené mise se vrací A mužstvo Baníku Ostrava. Modrobílí v sobotním klání 29. kola Synot ligy prohráli na půdě Baumitu Jablonec 0:4.

Fotbalisté Baníku se doslova cítili jako na „Na Střelnici“,neboť to byl domácí Jablonec, kdo od začátku utkání diktoval tempo hry a ostřeloval Pavlenkovu bránu. Ovšem první gólovou příležitost si Jablonec vypracoval ve 31. minutě, kdy Pavlenka lapil Kopicův pokus z hranice pokutového území.

Ostravský brankář poprvé kapituloval o dvě minuty později, ve 33. minutě. Masopust koloběžkou obelstil Helešice, přihrávkou do běhu vysunul Pernicu a jablonecký zadák z malého vápna prostřelil Pavlenku. S jednobrankovým vedením v zádech byli domácí při chuti, následný Pospíšilův pokus z třiadvaceti metrů prosvištěl vedle Pavlenkovy právě tyče.

Ve 41. minutě vedl Jablonec o dvě branky. Kopic si uvnitř pokutového území Baníku převzal Mingazovovu přihrávku, uvolnil se na střed a svou střelu levačkou nasměroval přesně pod padajícího Pavlenku.

Ostravské trápení pokračovalo i ve druhém poločase. Pohlednou jabloneckou akci po ose Pospíšil – Novák – Doležal zakončil třetí jmenovaný střelou do prázdné brány, běžela 68. minuta. Na rozdíl čtyř branek zvýšil v 76. minutě Kopic, který po Crnkićově zpětné přihrávce překvapivě propálil Pavlenku.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): „Prohráli jsme se soupeřem, který byl ve všech směrech lepší a předčil nás. Bylo vidět, že se v Jablonci v této sezóně sešla velká kvalita, musím soupeři pogratulovat, protože vyhrál zaslouženě. Něco víc jsme mohli uhrát jedině tehdy, pokud bychom v první půli nebyli tolik pasivní. Zkrátka jsme se zalekli a nechali Jablonec hrát. Museli bychom být daleko odvážnější a předvést mnohem menší množství chyb, abychom tady mohli pomýšlet na lepší výsledek.“