so 30.5.2015

Bazaly, Děkujem!!! Baník – Dukla 1:1

Baník se před letošní největší návštěvou rozloučil s Bazaly remízou 1:1 s Duklou Praha. V závěrečném utkání Synot ligy brzy vedl zásluhou Davora Kukece, jenže hosté v 78. minutě vyrovnali gólem Jakuba Mareše.

Baník před zraky více než deseti tisíc diváků nemohl začít lépe. Na Helešicův centr si naběhl Kukec a ve 2. minutě hlavičkou z malého vápna uvrhl Bazaly do extáze. V následujících minutách převzala iniciativu dobře hrající Dukla. Na vedoucí branku Baníku mohl záhy odpovědět Berger,leč nastřelil tyč ostravské brány.

Na začátku druhého poločasu měl Baník slibnou možnost zvýšit na rozdíl dvou branek. Po Barošově přihrávce se Kukec šikovně uvolnil v pokutovém území hostů, ale brankář Chudý jeho střelu vyrazil. Chorvatský záložník byl při chuti, v 66. minutě vystřihl krásné nůžky, které Chudého pořádně zaměstnaly.

V permanenci byl i Pavlenka, který několika bravurními zákroky podržel domácí mužstvo. Zaskvěl se zejména proti Bergerově dorážce po střele Tetoura. Přesto Pavlenka v 78. minutě kapituloval. Dukla se dostala k rychlému brejku, Beauguel zpětnou přihrávkou vybídl Mareše, a ten se nemýlil.

Bazaly se tak loučí s historickou bilancí 819 zápasů, 477 výher, 209 remíz, 133 proher, skóre 1507:684 a 1305 bodů. Posledním baníkovským ligovým střelcem na Bazalech se stal Davor Kukec.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): "Myslím si,že to bylo zajímavé utkání. Pro nás bylo absolutně nejdůležitější nechat na hřišti všechno a rozloučit se povedeným výkonem. Chtěli jsme moc vyhrát, takže nás mrzí, že jsme zápas nakonec v závěru ztratili. Ale soupeř byl velmi dobrý a utkání bylo náročné pro oba dva týmy. Šli jsme rychle do vedení, avšak poté měla Dukla hned dvě šance. Z naší strany stojí určitě za zmínku úvod druhé půle, kdy měl šanci Davor Kukec a taky Martin Kouřil. Mrzí nás, že jsme náskok neudrželi. Kdybychom zvládli přidat další branku, bylo by to radostnější pro všechny. Přesto byl náš výkon slušný, kluci nechali na hřišti všechno. Jediné co mě mrzí, je to, že jsme neudělali divákům radost vítězstvím."