so 2.4.2016
ZEN

Baňky ´vyplenily´ Olomouc

Pokud takhle budou pokračovat, nemusí se o záchranu ve druhé lize obávat. Ženské fotbalistky Baníku v sobotním mistrovském klání porazily silnou Olomouc 3:1!

Byť byly domácí fotbalistky z Hané papírovými favority, tempo hry od úvodního hvizdu určovaly šikovné Baňky, které hrály s obrovskou chutí. Herní převahu hostující hráčky přetavily ve vedoucí gól, kterou dala ve 22. minutě Fojtíková. Ve 39. minutě Baňky odskočily na rozdíl dvou branek, a to po trefě Břenkové.

V druhém poločase měla více ze hry Olomouc, která v 65. minutě snížila na rozdíl jediné branky. Zlomový moment však nastala o tři minuty později, kdy přidala třetí uklidňující trefu nejlepší hráčka zápasu Kateřina Fojtíkova, která se prosadila po nádherné individuální akce. V dalších minutách už branka nepadla, a tak si hostující fotbalistky po výtečném výkonu odváží tři body za vítězství 3:1.

Zdeňka Mrázková: "Holky hrály prostě skvěle a děkuji jim za výkon, kterým potvrdily stoupající formu. Snad vydrží i na zápasy play-outu. Hráčkou zápasu byla Katka Fojtíková!"

2.
Olomouc VS Baník
2. celostátní liga žen

Poločas: 0:2
Branky: 65. Pavláčková - 22. Fojtíková, 39. Břenková, 68. Fojtíková. Rozhodčí: Jurajdová - Šafařík, Dolanský.

Bečicová (Havrlantová) - Denková, Volková, Šoborová, Witová (Pochylová) - Kováčová (Musialová), Oborná (Postředníková), Šimová, Hrubá - Břenková, Fojtíková (Peterková).