st 13.1.2016

Baník ve Frýdku-Místku remizoval 3:3

V gólovou přestřelku se proměnilo středeční utkání Tipsport ligy, ve kterém baníkovci remizovali na hřišti druholigového Frýdku-Místku 3:3. Naše mužstvo se o lepší výsledek připravilo především dvěma neproměněnými penaltami a inkasovaným gólem v poslední minutě.

Trenér Vlastimil Petržela do základní sestavy opět nasadil především baníkovské odchovance, s nimiž dostali od úvodních minut šanci také dva zkoušení hráči. Na pravém kraji záložní řady nastoupil rychlonohý Adam Kučera a uprostřed středové formace Robert Hrubý. Úvod zápasu však vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení již ve 4. minutě. Míč se dostal za záda baníkovce Františka Chmiela po centru ze standardní situace a šťastném odrazu od domácího hráče.

Baníkovci se snažili o rychlé vyrovnání, které přišlo hned ve 12. minutě. Kučera se šikovně uvolnil a přesným centrem našel před brankou nabíhajícího Dana Ožvoldu, který svoji hlavičku umístil přesně pod břevno. Zápas poté nabral mírně kuriózní směr, neboť rozhodčí se po dosti nepřehledné situaci před brankou Baníku rozhodl v 19. minutě nařídit penaltu ve prospěch domácích, kteří ji proměnili. Nutno dodat, že to nebyla penalta poslední. Znovu vyrovnat mohl vzápětí Ondřej Šašinka, ale jeho hlavička skončila pouze na břevně.

Druhý gól Baníku mohl vstřelit po půlhodině hry nováček v týmu Hrubý, a to z penalty, kterou rozhodčí trestal hru rukou. Střela z kopačky kmenového hráče Slavie však šla vedle branky. Efektivněji s dalším pokutovým kopem naložil sedmnáctiletý útočník Šašinka, který ve 41. minutě srovnal na 2:2. Strhnout vedení na stranu našeho mužstva mohl ještě před koncem poločasu Jan Matěj, ale k zakončení po pěkné kombinační akci mu scházel jeden krok.

Průběh hry ve druhé půli ovlivnila řada střídání na obou stranách, přesto však nebyla o zajímavé momenty nouze. Baníkovci měli například v 55. minutě možnost zahrávat již třetí penaltu, kterou však střídajícímu Tomáši Mičolovi vychytal domácí gólman Prepsl. Zkušený Mičola se za pár chvil objevil v další velké šanci, avšak jeho střela z hranice velkého vápna, kterou zakončil samostatný únik, skončila nad břevnem. Gólové situace tak znovu přišly až v závěru utkání, kdy se nejprve po důrazném průniku Martina Foltyna na přední tyči prosadil Marek Szotkowski, který poprvé v utkání poslal Baník do vedení. O to jsme se však nakonec připravili, neboť soupeř v poslední minutě využil zaváhání při standardní situaci a vyrovnal na konečných 3:3.

Další přípravné utkání čeká naše mužstvo v sobotu v Olomouci, kde se od 11:00 střetneme v našem posledním zápase skupiny D Tipsport ligy se Znojmem.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "První půle byla z naší strany docela dobrá. Problémy začaly vznikat po vystřídání ve druhém poločase. To, že jsme neproměnili dvě penalty, je ostuda. Bylo to lajdácké, ale víc mě mrzí to, že si necháme dát gól v poslední vteřině, kdy tam soupeř pošle i brankáře. Bohužel jsme neměli hráče pokryté."

13.
ledna
Frýdek-Místek VS Baník

Poločas: 2:2
Branky: 4. Zavadil, 19. Krišto z pen., 90. Literák - 12. Ožvolda, 41. O. Šašinka z pen., 87. Szotkowski.