so 21.1.2017

Baník v první přípravě zdolal Zabrze 3:1

Baník odstartoval svou zápasovou zimní přípravu vítězstvím. Na karvinské umělé trávě porazil druholigový polský Górnik Zabrze 3:1. O góly se zasloužili Dyjan Carlos De Azevedo, Josef Celba a Ľubomír Urgela, který čtvrthodinu před koncem zpečetil skóre z pokutového kopu.

Baník začal s vysokým presinkem a zhurta – hned v první minutě Mondek technickým pokusem zpoza šestnáctky zatřásl břevnem. Pak si ale na velkém vápně De Azevedo navedl míč na osu hřiště a gólman na jeho střelu ve 14. minutě k tyči nedosáhl. Poláci ale rychle kontrovali Plizgou, který krásnou ranou z rohu vápna přehodil Šustra.

Baník hrající ve velkém pohybu měl i další možnosti. Vedení mu mohl obnovit po půlhodině z brejku Hrubý, ale jeho střele pár centimetrů scházelo. Celba naopak v 39. minutě dokonale zamířil pod břevno a brankář byl po jeho bombě z pravé strany bez šance.

Za stavu 2:1 Ostravské po změně stran dvakrát podržel Šustr, který musel uvnitř vápna hasit dvě velké příležitosti Poláků. Pak si ale při své premiéře za áčko vykoledoval mladík Freit pokutový kop a Urgela ho bezpečně proměnil v třetí gól. Čtvrtý měl na noze další teenager Smékal, ale po rychlém protiútoku a Freitově přihrávce trefil gólmana do nohy.

VLASTIMIL PETRŽELA: „Splnilo to účel a zatížení. První půle byla velice dobrá. Druhá už byla horší, bylo tam hodně nových hráčů a souhra už nebyla taková. Ale to jsou věci, na kterých se bude pracovat. Odehráli jsme to s nasazením a v rámci svých možností. Proto jsem spokojen.“

21.
ledna
Baník VS Górnik Zabrze

Poločas: 2:1
Branky: 14. De Azevedo, 39. Celba, 76. Urgela z penalty - 18. Plizga.
Diváci: 300

Šustr – Celba, Pokorný, Zápotočný, Helešic (46. Granečný) – Hlinka (46. Meščaninov) – Mondek (55. Smékal), Hrubý (46. Mičola), Pekár (46. Nerad), Stáňa (46. Freit) – De Azevedo (46. Urgela).

Górnik Zabrze

I. poločas: Pawłowski - Danch, Kopacz, Szeweluchin, Kosznik - L. Wolsztyński, Matuszek, Jančo, Kurzawa - Plizga, Angulo. II. poločas: Loska (61. Kasprzik) - Wolniewicz, Przybylski, Karwot, Olszewski - Urynowicz, Ambrosiewicz, Żurkowski, Pikul - Żagiel (88. R. Wolsztyński), Skrzypczak.