pá 2.9.2016

Baník v přípravě remizoval s Karvinou 1:1

Baník uhrál v přípravě s prvoligovým MFK Karviná remízu 1:1. Výběr Vlastimila Petržely i v kombinovaném složení bez několika hráčů základní sestavy herně obstál, byť plichtu zařídil až v závěrečné minutě utkání pomocník z juniorky Lukáš Kania. Derby dvou blízkých rivalů sledovalo v Bohumíně ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička 1350 diváků.

Baník lepil sestavu na zápas horkotěžko dohromady. Vedle mladých reprezentantů Jakuba Pokorného, Davida Lischky, Ondřeje Šašinky, Ondřeje Chvěji a Matěje Helešice zůstali doma i lehce zranění Bronislav Stáňa, Tomáš Mičola, Lukáš Lupták, Ľubomír Urgela, Martin Sus a Jakub Malý, a torzo týmu se tak muselo doplnit o kmenové hráče Baníku hostující v této sezoně v karvinské prvoligové juniorce. Příjemným překvapením byl návrat Denise Granečného, který se klubovými lékaři nechal uschopnit, a třebaže měl v týdnu ještě zakázáno podstupovat v tréninku osobní souboje, nastoupil na vlastní riziko.

I ve slepeném složení Baník odehrál s ligistou minimálně vyrovnaný zápas. Zápotočný dokonce po dvaceti minutách vstřelil vedoucí gól, který však kvůli ofsajdu neplatil. Karvinou tak ve 34. minutě poslal do vedení Moravec.
Baník ve druhé půli tahal za delší konec. Po Matějově ráně do břevna to však vypadalo, že územní převaha bude jalová. Nakonec se však v samém závěru prosadil Kania a přesnou trefou pod břevno z poslední akce utkání vyrovnal.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Těžko se takový zápas hodnotí, jelikož jsme měli řadu hráčů půjčených z juniorky. Tím pádem se kluci ani moc neznají. To byl trochu problém v komunikaci a hlavně ve druhé půli to bylo vidět. Myslím si ale, že pro mladé hráče to byl dobrý zápas."