so 10.2.2018

Baník v poslední přípravě podlehl o gól mistrovi

Dva góly Tomáše Poznara na skalp mistra nestačily. Baník v závěrečné prověrce před startem jarní části sezony vedl na Městském stadionu nad Slavií 2:1, ovšem úřadující šampioni v závěrečné půlhodině skóre obrátili. Rozhodující gól padl tři minuty před koncem z nohy Ngadeua.

Na velice dobře připraveném trávníku před třemi a půl tisícovkami diváků měla první tutovku Slavia, ale ránu Zmrhala po brejku bravurně zneškodnil Jan Laštůvka. A tak došlo na nejomílanější sportovní klišé, protože hned z rychlého protiútoku se do ideálního centru Martina Filla celou vahou položil Poznar a hlavičkou zavěsil nechytatelně pod břevno.

Sešívání ale domácím vedení dlouho nedopřáli a už o čtyři minuty později Škoda překonal z dorážky Laštůvku, který těsně předtím fantasticky vychytal Necida.

V zajímavém zápasu měla Slavia míč víc pod kontrolou, ale na šance to bylo vyrovnané a Baník byl směrem dopředu hodně nebezpečný. Ve 28. minutě znovu strhnul vedení na jeho stranu Poznar, který po krásné kolmici Roberta Hrubého a vyražené ráně Filla zblízka pohotově doťuknul balon do sítě.

Trenér Radim Kučera udělal o přestávce pět změn a v 61. minutě vyrovnal po brejku z levé strany Škoda. Slavia na posledních dvacet minut poslala do hry devět nových a svěžích hráčů a díky tomu v závěru tahala za delší konec. Centr Dannyho prosvištěl v 87. minutě napříč vápnem až na zadní tyč, kde ho Ngadeu uklidil do sítě.

RADIM KUČERA: „Nechtěli jsme vykládat všechny karty na stůl před prvním zápasem proti Slovácku, proto jsme zvolili dvě různé sestavy, dvě různá rozestavení, dva různé styly. Každá sestava měla za úkol trochu něco jiného. Možná, že kdybychom zůstali u toho pojetí hry z první půle, třeba by výsledek by lepší, ale pro mě to dnes byla pořád příprava, která nám měla ještě pomoct ukázat určité prvky ve hře, navíc proti velmi kvalitnímu soupeři. A z tohoto pohledu to naprosto splnilo účel. Máme teď týden na to, abychom ještě doladili formu.“

10.
února
Baník VS Slavia

Poločas: 2:1
Branky: 10. Poznar (Fillo), 28. Poznar (vyražený míč) – 14. a 61. Škoda, 87. Ngadeu.