so 6.1.2018

Baník v Bolaticích zdolal Hlučín 2:1

Baník v úvodním utkání zimní přípravy porazil třetiligový FC Hlučín 2:1. Na přírodní trávě v Bolaticích musel zápas proti snaživému soupeři obracet, což se povedlo díky pohledné trefě Ondřeje Šašinky a pokutovému kopu Dyjana Carlose de Azeveda.

Ostravští rozvrhli síly do dvou jedenáctek, ve kterých se tisícovce diváků na bolatickém stadionku v jarním počasí ukázaly i všechny nové tváře, ale od 19. minuty musel dotahovat ztrátu, když centr z pravé strany hlavou poslal do sítě Fojtík. O vyrovnání se postaral v 36. minutě Ondřej Šašinka, kterému bezvadně sedl volej z velkého vápna a balon o tyč zapadl za brankovou čáru.

Z územní převahy se Baník ve druhém poločase dočkal i vítězného gólu. Střelu de Azeveda ještě v 57. minutě zastavila tyč, ale pak Brazilec z penaltové značky chladnokrevným lobem alá Panenka potrestal faul na Jakuba Šašinku. V závěru mohl ještě dvakrát navýšit skóre Jakubov, ale hlučínský brankář obě jeho příležitosti zmařil.

RADIM KUČERA: „Je to příprava, ale byly tam situace, kterých se nesmíme dopouštět. Jednoduchá situace, podceněná z naší strany, a znovu úplně zbytečný gól. Přitom jsme hráčům kladli důraz na to, abychom to vzadu uhráli na nulu. S některými individuálními výkony jsem nebyl spokojen a ještě se k tomu určitě vrátíme. Ve druhém poločase jsme předvedli rozhodně týmovější výkon než v tom prvním.“

6.
ledna
Baník VS Hlučín

Branky: 36. O. Šašinka, 68. de Azevedo z penalty - 19. Fojtík. Rozhodčí: Proske.
Diváci: 1000

I. poločas: Bárta – Sus, Breda, Šindelář, Helešic – Hrubý – Fillo, Smékal, O. Šašinka, Macej – Baroš. II. poločas: Budinský – Pazdera, Psyché, Azackij, Granečný – Hlinka – Mičola, Jakubov, de Azevedo, Stáňa - J. Šašinka.

Hlučín

I. poločas: Kolenko – Štefek, Hudeczek, Heinik, Žižka, Massaniec – Ondrušík, Foltýn, Dostál, Fojtík – Kraut. II. poločas: Kodeš – Massaniec, Rychnovský, Heinik, Mac, Krejčí – Lašut, Fojtík (65. Sedláček), Štefek (81. Hudeczek), Ságner – Jančík.