so 19.3.2016

Baník s Teplicemi prohrál 1:2

Znovu dobře rozehrané utkání se baníkovcům nakonec nepovedlo dotáhnout do úspěšného konce. V sobotu odpoledne v zápase 22. kola Synot ligy sice nad Teplicemi vedli gólem Daniela Holzera 1:0, ale zkušení hosté vyrovnaný duel otočili dvěma góly ze standardních situací.

Baníkovcům se opět povedlo začít zápas ve svižném tempu, z čehož pramenila hned ve 4. minutě šance kapitána Daniela Holzera. Ten sebral na půlce hřiště míč váhajícímu soupeři a hnal se sám proti brankáři Teplic Chudému. Bohužel v zakončení se našemu záložníkovi nepovedlo hostujícího gólmana překonat, a tak jsme museli čekat na další možnost.

Ta přišla za deset minut a byl v ní opět Holzer, který si tentokrát poradil výborně a ve 14. minutě poslal Baník střelou pod nohama vybíhajícího brankáře do vedení 1:0. Byla to koncovka velmi rychlé akce, kterou táhl po straně sprintující Karol Mondek, jehož finální přihrávku pak proměnil kapitán baníkovců.

Naše mladé mužstvo i v následujících minutách zlobilo soupeře v křídelních prostorech, avšak obrana Teplic si dovedla centrované míče pohlídat. To se bohužel nestalo na druhé straně, kdy ve 31. minutě centr z rohového kopu našel volného Filla, který k překvapení všech na stadionu vyrovnal na 1:1. Reagovat mohl ještě před závěrem poločasu Dan Ožvolda, ale míč se k němu dostal po tečovaném centru, a tak přestože byl sám brankou, nemohl už zakončit lépe než mimo její konstrukci. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhé půli už baníkovci nehráli s takovou lehkostí, jakou si pamatujeme například z minulého duelu v Jablonci. Zkušenější Teplice se zatáhly na vlastní polovinu a čekaly, zda se jim naskytne skulinka v baníkovské defenzivě. Jejich očekávání se pro nás smolně naplnilo v 73. minutě, kdy se hosté opět prosadili po standardní situaci. Střílený rohový kop prošel až k číhajícímu Vachouškovi, který neměl problém dorazit míč do odkryté branky.

Pro Baník krutý stav 1:2 bylo těžké zlomit, protože proti stála velice důrazná a pozorná obrana Teplic. Když si vybrala svoji slabší chvilku, nebyli jsme střelecky dostatečně pohotoví. V poslední minutě mohl vyrovnat Robert Hrubý, ale po centru z pravé strany střílel pouze nad branku. Baníkovci tak v sobotu odpoledne na minulý výkon z Jablonce nenavázali, Teplicím podlehli 1:2.

Po reprezentační přestávce je další ligové utkání čeká v pátek 1. dubna, kdy od 20:15 budou hrát na hřišti Sigmy Olomouc.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Utkání jsme prohráli po dvou standardních situacích, což je neskutečně hrubá chyba, protože se tomu věnujeme prakticky celý týden. Je to vždy nezodpovědnost konkrétního hráče. Z tohoto pohledu je prohra zbytečná, i když jsme dneska nebyli tak dynamičtí, neměli šťávu a trošku se trápili v kombinaci. Alespoň remízu jsme však měli uhrát, vypracovali jsme si na rozdíl od soupeře šance, kterých je strašná škoda."