po 14.9.2015

Baník prohrál na Dukle 1:4

Ostravská krize se prohlubuje. Baník v pondělním utkání 6. kola Synot ligy podlehl Dukle Praha zaslouženě 1:4. Domácí o svém vítězství rozhodli v prvním poločase, který vyhráli o tři branky. Výkon Baníku šel po změně stran nahoru, hru přesto kontrolovala Dukla, jejíž hráči dovedli utkání k pohodovému vítězství.

Baník na poslední chvíli stihl odblokovat přestupy, a tak v základní sestavě nastoupil s novými posilami, obráncem Jaroslavem Machovcem a záložníkem Richardem Lásikem. Ani oni však nezabránili brzkému vedení pražské Dukly, které přišlo ve 4. minutě. Domácí tým pohlednou kombinací po pravé straně rozebral ostravské mužstvo, Beauguel předložil míč Přikrylovi a ten pohotovou střelu z malého vápna nasadil Pavlenkovi jesličky.

Dukla na hřišti dominovala a v 10. minutě vedla o dvě branky. Když se zdálo, že ostravská obrana odvrátila rohový kop, domácí míč vrátili do „ohně“, kde jej zachytil Beauguel. A přestože Pavlenka jeho loženku zlikvidoval, dorážející Vrzal stál ve správný čas na správném místě a pohodlně hlavičkoval do ostravské sítě.

Perné chvíle pro obranu Baníku pokračovaly. O dvě minuty později Pavlenka vyrazil Přikrylovu jedovatou střelu, k následné dorážce se stihl dostat Beauguel a z úhlu trefil tyč. Fotbalisté Baníku byli všude o krok později, na vysoké tempo soupeře nestačili a v 18. minutě už prohrávali 0:3. Berger si naběhl na Vrzalův centr na přední tyč a zblízka překonal Pavlenku.

Dukla nadále kontrolovala hru a ve 30. minutě měla výhodu pokutového kopu, když Přikryla fauloval ligový debutant Celba. Beauguelův záměr však vystihl Pavlenka a jeho střelu vyrazil do bezpečí. Baník si první šanci vytvořil až v závěru prvního poločasu. Narhova pěkná střela těsně proletěla kolem pravé tyče armádního celku.

Nástup do druhého poločasu měl Baník o poznání lepší. Narh v 54. minutě obelstil brankáře Radu, pohrál si i s obráncem a vzápětí poslal míč do odkryté branky. Ostravané působili o poznání svižnějším dojmem, do dalších vyložených šancí se ale nedostávali. Naopak v 77. minutě obrana Baníku neuhlídala zcela volného Jeřábka, jehož hlavičku vyrazil skvěle chytající Pavlenka.

V 79. minutě mohl zdramatizovat utkání střídající De Azevedo, který si před brankou Dukly technicky parádně přehodil obránce, jeho následnou střelu levačkou však gólman Rada zlikvidoval. Ve druhé minutě nastaveného času přišel čtvrtý úder Dukly. Mareš se pohlednou Zidanovkou zbavil ostravských strážců, přihrál nabíhajícímu Hanouskovi a ten umístěnou střelou stanovil na konečných 4:1 pro Duklu Praha. Baník po šesti odehraných kolech zůstává s jedním uhraným bodem na poslední místě v tabulce Synot ligy.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "V prvním poločase to byl z naší strany velmi slabý výkon. Soupeř nám ukázal, jak se fotbal má hrát. Byl aktivní, kombinačně silný a my byli naopak pasivní. Proto Dukla dala zaslouženě tři góly a měla ještě penaltu. Ve druhém poločase jsme už byli živější, dostávali jsme se do obrany soupeře a dali gól na 1:3. Následně měl Carlos de Azevedo šanci snížit na 2:3, pak by se dalo s výsledkem ještě něco dělat. My jsme v závěru hru zcela otevřeli, z čehož pramenil čtvrtý gól. Bohužel, o výsledku rozhodl první poločas, který jsme nezvládli."