so 9.4.2016

Baník porazil Slovácko 2:1

Baník se raduje z druhého jarního vítězství, v sobotním utkání 24. kola Synot ligy porazil 2:1 Slovácko, přemožitele Sparty z minulého týdne. O vítězství ostravského celku rozhodly dvě branky Roberta Hrubého. Za hosty snížil osm minut před koncem Hofmann.

Za vydatného deště nastoupili fotbalisté Baníku Ostrava ke svému domácímu utkání proti Slovácku. Bojovně naladění Ostravané měli více ze hry, jenže před brankou uherskohradišťského protivníka se dlouhé minuty výrazně neprosadili.

První vážnější vzrušení v ochozech Městského stadionu nastalo ve 25. minutě, kdy Holzerovu nebezpečně zahranou standardní situaci Biolek vyhlavičkoval na roh. O šest minut později propukla na Městském stadionu exploze radosti. Po Dostálově centru se v pokutovém území nejlépe zorientoval Hrubý a nekompromisní ranou poslal míč do sítě.

V 58. minutě se dral před ostravskou branku hostující útočník Koné, ve spolupráci s brankářem Šromem jej však na poslední chvíli zpacifikoval stoper Vraštil. S přibývajícími minutami se Baníku otevíraly v defenzívě Slovácka okénka pro rychlé protiútoky. Jeden z nich v 67. minutě zakončoval Hrubý, jenže na gólmana Heču nevyzrál a následnou dorážku hosté s vypětím všech sil odvrátili do zámezí.

Druhou, zdánlivě uklidňující branku, přidal Baník v 79. minutě. A byl u toho opět Hrubý, který si naběhl na Mondekovu přihrávku a střelou z prvního doteku zvýšil na 2:0. Radost z dvoubrankového náskoku Baníku vydržela do 82. minuty, kdy si Havlík všiml osamoceného Hofmanna, a ten přesnou hlavičkou zdramatizoval závěrečné minuty. Hubený náskok však Ostravané uhájili a po vítězství 2:1 si připisují jedenáctý bod do prvoligové tabulky.

Vlastimil Petržela (Baník): "Kvůli klukům jsem strašně rád, že jsme tenhle zápas zvládli. Po tom nevydařeném utkání v Olomouci nálada moc dobrá nebyla, ale dneska jsme to vzali za správný konec. Jsem rád, že jsem dnes mohl zařadit do sestavy znovu naše mladíčky. Myslím, že i volba s Červenkou na hrotu se nám vyplatila, vyhrál spoustu soubojů. Ale žádná samochvála nemůže být, protože to ještě není ideální. Šancí na gól jsme ale měli více. V tom směru nám celkem vyšla sázka na to, že Slovácko má trošku pomalejší hráče uprostřed."

9.
Baník VS Slovácko
Synot liga

Branky: 31. Hrubý, 80. Hrubý - 82. Hofmann. Žluté karty: 28. Granečný. Rozhodčí: Hrubeš - Blažek, Hock.