so 27.1.2018

Baník plichtil s Michalovcemi 3:3

Znovu 3:3. Také druhý přípravný souboj mezi Baníkem a slovenským prvoligovým týmem MFK Michalovce přinesl po roce a půl šestigólovou přestřelku a navlas shodný smír. Baníkovci na umělé trávě v Bílovci třikrát vedli, ale východoslovenský celek pokaždé dokázal odpovědět. V neděli ráno už Baník vyrazí na soustředění do Turecka.

Bez lehce zraněných Milana Baroše, Dameho Diopa, Petra Bredy a Martina Šustra nechal trenér Radim Kučera na hřišti bezmála sedmdesát minut sestavu bez větších změn. „Domácí“ poslal brzy do vedení Dyjan Carlos de Azevedo, který těžil z minely gólmana Bieszczada a po jeho špatné rozehrávce pohodlně zavěsil do prázdné brány.

Pak to ale zaskřípalo v defenzívě i soupeři a také Kolesár z toho ve 22. minutě dokázal profitovat. Baníku vrátil vedení Christoph Psyché, který nastoupil s kapitánskou páskou, a v 31. minutě ukázkově hlavou umístil k tyči Pazderův centr z pravé strany. Michalovce ale znovu poměrně včas reagovaly, v 39. minutě se po kolmém pasu středem hřiště dostal za obranu Sulley a po zemi překonal Budinského.

Poměrně vyrovnaný ráz utkání se přelil i do druhé půle. Do třetice zajistil Ostravským vedení Martin Fillo, který se po Pazderově bombě do břevna akrobaticky nůžkami zavěsil na malém vápně do dorážky a trefil přesně. Ale ani tentokrát Baník vedení neuhájil a poslední slovo měl 14 minut před koncem opět Sulley, který nasměroval za Budinského centr z pravé strany.

RADIM KUČERA: „Dnes nám chyběla lepší souhra i mezihra, ale to je prvek, na který se budeme zaměřovat v Turecku. Přece jen těch změn v kádru nebylo málo a doposud jsme se ještě dost věnovali kondiční složce. Přesto jsme se nedokázali vyvarovat zbytečných individuálních chyb a tři obdržené góly jsou příliš. Soupeř byl zarputilý, měli jsme si s tím ale líp poradit.“

27.
ledna
Baník VS Michalovce

Poločas: 2:2
Branky: 10. de Azevedo, 31. Psyché (Pazdera), 65. Fillo (odražený míč) – 38. a 76. Sulley, 22. Kolesár.