Baník králem Slezska. FCB – Opava 3:0

14.9.2016 | Redakce

Tři slovenské výstřely udělaly z Baníku podzimního krále Slezska. Baník v elektrizující dohrávce 5. kola porazil v derby před 12.111 diváky Opavu 3:0 a současně se tím katapultoval zpátky do čela druhé ligy. Gólovou pečeť na třetí domácí výhru vyrazili Marek Hlinka, Karol Mondek a Tomáš Hučko.

FNL, 5.kolo, st 14.9. , diváci: 12111
FC Baník Ostrava - Slezský FC Opava
3:0
(1:0)

Branky: 45.+7. Hlinka, 83. Mondek (Stáňa), 85. Hučko (Hlinka). Rozhodčí: Nenadál - Podaný, Batík. ŽK: Grussmann, Zapalač. ČK: 45.+2. Fendrich.

FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Nerad (89. Chvěja), Hlinka – Lupták (36. Mondek), Mičola (65. De Azevedo), Stáňa – Urgela.

Slezský FC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka - Schaffartzik, Jursa (77. Mozol) – Grussmann (70. Jurečka), Kuzmanovič (45.+5. Lasák), Zapalač – Smola.

Komentář

Kdo čekal na tribunách peklo, nebyl zklamán. Bohužel i s jedinou kaňkou, o kterou se zhruba po čtvrthodině utkání postarala vniknutím na hrací plocha část fanoušků z ostravského sektoru. Zhruba osmiminutová pauza více ublížila Baníku, který už ve čtvrté minutě Fendricha vážně ohrozil Hučkovou ranou z přímého kopu.

Po incidentu s chuligány ale převzala taktovku Opava a v závěru prvního poločase byla nebezpečnější. K vlastní smůle z větší iniciativy a několika závarů ve vápně nic nevytěžila. Už v nastavení navíc vyprodukoval fatální kiks v rozehrávce hostující brankář Fendrich, kličkujícímu Urgelovi vypíchl míč rukou za pokutovým územím a dostal červenou kartu. Ještě horší trest ale Opavě uchystal Hlinka, který z přímého kopu z velkého čtverce prostřelil zeď. V dlouhém nastavení první půle dostal balon do brány ještě Sus, ale kvůli hraní rukou gól neplatil.

Pak už byla otázka času, kdy domácí rozloží oslabeného soka z brejků. Baník měl proti deseti Opavanům navrch. Zprvu rezervního gólmana Lasáka protáhli z dálky Hučko a Sus, pak promarnili stoprocentní šance Urgela, Nerad, Mondek a De Azevedo. Až v závěrečné desetiminutovce Baník rivala z rychlých kontrů dorazil. Vítězství během dvou minut do otevřené obrany navýšili Mondek a Hučko.

Ohlasy trenérů

VLASTIMIL PETRŽELA: "Zápas hodně ovlivnila hrozná chyba opavského gólmana. My jsme ji potrestali gólem, a pak už jsem věděl, že proti deseti to zvládneme. Ne snad proto, že by soupeř v oslabení nemohl vyrovnat, ale věřil jsem, že tenhle manšaft si s tou situací poradí. Využili jsme dva brejky, ale těch gólů mohlo být i více."