so 2.5.2015

Baník doma remizoval s Příbramí 0:0

Baník pokračuje ve střelecké mizérii, když ve 26. kole Synot ligy remizoval s Příbramí 0:0. V nezáživném utkání měli Ostravané zejména v prvním poločase více ze hry,vytvořili si i několik brankových příležitostí, jenže v koncovce si počínali zhruba stejně jako po celou letošní sezónu a potvrdili pozici nejméně produktivního týmu v první lize. Naopak baníkovský brankář Jiří Pavlenka letos udržel desáté čisté konto a v tomto směru se řadí mezi nejlepší gólmany v Synot lize.

Stejně jako v předchozím domácím utkání proti Slovácku začal Baník aktivně. Hru ostravského celku režíroval Kukec, který byl v 12. minutě u zrodu první šance modrobílých, když vysunul Sukupa, ten následně přihrával před bránu na Narha, jenže ghanský útočník si ve vyložené pozici počínal nedůrazně. Střelami ze střední vzdálenosti se pak několikrát pokoušel prosadit Mišák,gólové parametry měla jeho levačka z 25. minuty. Skončila těsně nad břevnem.

V dalších minutách prvního poločasu tempo hry opadlo. Zatímco Baník se snažil držet míč, Příbram hrozila po jeho ztrátách z protiútoků. Dvakrát se za obranou ocitl Zeman, ale baníkovská obrana jej včas zbrzdila a ve spolupráci s Pavlenkou i odzbrojila. Ve 39. minutě pálil Kukec nebezpečně z voleje, jeho střela byla sražena na roh. Z následné standardní situace nebezpečně hlavičkoval Frydrych, avšak mimo brankový prostor Příbrami.

Sotva průměrný fotbal pokračoval i ve druhém poločase, nadále se hrálo především na příbramské polovině. V 58. minutě po Mišákově rohu skončila Kouřilova hlavička těsně vedle. V 67. minutě se kapitán Frydrych vydal na útočný výlet, přiťukl míč Kukecovi, jehož prudkou přízemní ránu lapil Kelemen.

Poslední příležitost na vstřelení kýženého gólu měl Baník pět minut před koncem. Sivrić hlavou prodloužil na nabíhajícího Sukupa,ale ten branku Příbrami v dobré pozici uvnitř šestnáctky přestřelil. V 89. minutě uviděl červenou kartu příbramský Krameš, když skluzem přepálil Sivriće. Avšak závěrečného tlaku se obecenstvo na Bazalech nedočkalo a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): "Do utkání jsme vstoupili docela aktivně a v prvních patnácti minutách měli dvě,řekl bych, gólové šance. Bylo vidět, že Příbram si k nám přijela pro bod, bránila a čekala na brejk. Takže to pro nás nebylo jednoduché ve smyslu prosadit se kolem šestnáctky a vytvořit si nebezpečné situace. Přesto se nám to několikrát podařilo, měli jsme dvě šance v úvodu, nebezpečnou standardku a v závěru příležitost Ondry Sukupa, když nepočítám další poločase, ze kterých mohla branka padnout. Ale nedá se nic dělat. Jsem přesvědčen, že kluci udělali všechno pro to, aby góly padly."