ne 25.2.2018

Juniorka vyhrála mrazivý duel v Třinci

Juniorka Baníku pokračuje ve slibném úvodu jara. Po remíze v Olomouci dnes svěřenci Daniela Tchuře naplno zabodovali pod Javorovým, když na umělé trávě v Třinci porazili domácí celek 2:1 a udělali další důležitý krok směrem k první čtyřce v tabulce své skupiny.

Baník i do Třince přijel posílen o pár hráčů áčka a třeba Petr Breda s Martinem Šindelářem a Oleksandrem Azackým měli po nočním návratu z Teplic jen pár hodin na vyspání. V třeskutém mrazu se lépe rozjížděli domácí a od 20. minuty vedli gólem Buchvaldka.

Baník ale ještě před poločasem dokázal skóre obrátit. Během šesti minut skórovali po rychlé akci zprava Lukáš Kania a Dominik Mládek pak zužitkoval průnikovou přihrávku Bredy ve druhý gól. Mládek mohl nabalit domácím na odchod do šaten ještě třetí branku, ale proti jeho ráně pod břevno se vyznamenal třinecký gólman.

Hned po obrátce musel hostující vedení jistit výborným zákrokem i Šustr, a protože další góly už nepadly, Baník se minimálně na několik hodin posunul na čtvrté místo.

DANIEL TCHUŘ: "Po celý zápas jsme byli herně lepším týmem. V prvním poločase nás soupeř zaskočil gólem, který jsme mu nabídli riskantní rozehrávkou. Přesto jsme pořád hráli svoji hru a do poločasu jsme otočili vývoj utkání. Pak už jsme kontrolovali hru. Chtělo to jen přidat třetí gól a dohrát to ve větším klidu."