Rozhodne poslední kolo. Olomouc – Baník 0:0

21.5.2017 | Redakce

Postupový rébus musí vyřešit až závěrečný zápas sezony. Baník v 29. kole Fortuna národní ligy remizoval v Olomouci 0:0 a jeho náskok na třetí místo se díky vítězství Opavy v Sokolově smrskl na jediný bod. Ostravští ale mají stále všechno ve vlastních rukách: výhra v posledním utkání proti Znojmu jim zaručí postup bez ohledu na soupeře, v případě, že by Slezský FC neporazil Sigmu, by postoupili rovnou.

FNL, 29.kolo, ne 21.5. , stadion: Andrův stadion, diváci: 7609
SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava
0:0

Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Hájek. ŽK: Škerle, Houska, Vepřek - Jakubov, Hlinka, Breda.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký (46. Hála), Škerle, Radaković, Vepřek – Houska – Zahradníček, Petr (78. Manzia), Plšek, Falta (90. Habusta) – Chorý

FC Baník Ostrava: Vašek – Breda, Zápotočný, Hučko – Celba, Mičola, Hlinka, Hrubý (90. Pekár), Granečný – Jakubov (70. Stáňa), De Azevedo (90. Nerad).

Komentář

Celá severní tribuna Androva stadionu se zbarvila do modrobíla a dobré 3500 fanoušků Baníku navnadily svůj tým na aktivní notu. Baník měl na hřišti jistého vítěze FNL domácí prostředí a tomu přizpůsobil hru: po mírné úvodní převaze Sigmy od 15. minuty udával tempo hry, byl silnější na balonu a zejména přes chutí oplývajícího De Azeveda se tlačil před olomouckou bránu.

Šancí však bylo poskrovnu. Buchta sice v 18. minutě nedosáhl na hlavičku Celby, ale míč s brankářem přeletěl i břevno. Jednoznačně největší možnost první půle přišla až ve 45. minutě: De Azevedo natáhl z velkého vápna a jeho povedená rána olízla břevno.

I po obrátce byl Baník nebezpečnější. Příležitost Jakubova volala v 52. minutě po gólovém zakončení, ale ostravský útočník zblízka nepřekonal Buchtu patičkou, a následnou dorážku po odrazu od tyčky domácí gólman zalehl na brankové čáře.

Pak jakoby Sigma řekla "dost!" Po hodině zrychlila kombinaci a horko začalo být i před brankou Baníku. Během silné tříminutovky Hanáků se mezi 66. až 68. minutou bezgólový stav mohl změnit hned třikrát; Plšek ale z velké šance zhruba z deseti metrů poslal balon nad břevno a napřahujícího Housku zavčasu odzbrojila obrana.

Vyrovnaný duel v závěru nerozetnul ani nejlepší druholigový střelec Plšek. Ideálně dostal míč na malé vápno, ale prudkou hlavičku nasměroval do Vaškových rukavic. Postupová bitva tak vyvrcholí v posledním utkání sezony proti Znojmu!

Ohlasy trenérů

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem zklamaný. Bude to další týden nervů. My jsme byli daleko aktivnější a lepší na balonu v první půli. Ale ve druhé půli jsme nesmyslně začali nakopávat balony, navíc fyzicky odešel Jakubov. Sigma byla druhý poločas lepší, to je jednoznačné."