so 8.10.2016

Bod musel stačit. Táborsko – Baník 2:2

Neporazitelnost visela na vlásku. Baník v utkání 10. kola FNL vydoloval na hřišti Táborska bod za remízu 2:2, i když pětadvacet minut před koncem prohrával už o dva góly. Plichtu v závěru zachránily trefy Tomáše Zápotočného a Tomáše Mičoly. Ještě za stavu 0:1 neproměnil Dyjan Carlos De Azevedo pokutový kop.

Trenér Vlastimil Petržela udělal ve vítězné sestavě dvě změny a zdálo se, že hlavně zařazení De Azeveda hostům bude svědčit. Baník se prosazoval kombinační hrou po zemi a v úvodní čtvrthodině měl dvě šance, které mohly znamenat ulidňující vedení. Jenomže Stáňa v 7. minutě poslal míč podél gólmana vedle brány a ve 13. minutě po Hučkově pasu taky Hlinka nasměroval zhruba z deseti metrů svůj volej mimo bránu.

Gól tak trochu nečekaně padl na opačné straně. První ránu po domácím brejku ještě Vašek vyrazil, ale akci dohrál přesnou dorážkou z šestnáctky Mrázek. Baník pak vypadl z role a mohl děkovat Vaškovi, že svůj útlum neodskákal více. Ostravský gólman totiž zmařil další šanci Mrázka i Džafičovo sólo.

Baník se znovu sebral až po návratu z kabin. Domácí zatlačil před vápno, ale Urgelovi po centrech Hučka dvakrát chyběl kousek. Po hodině De Azavedo pohrdl dokonce pokutovým kopem za Ciferského ruku ve vápně - brankář Toma jeho pokus k pravé tyči vyrazil. Když navíc hned z protiútoku Džafič zvýšil na 2:0, Táborsko už se se těšilo na ostravský skalp.

Zápotočnému se však rychle po rohu povedlo ze skrumáže snížit a Slezané ožili. Manko o deset minut později smazal Mičola, kterému míč na malé vápno ideálně naservíroval vpředu vysunutý Zápotočný. Zápas se v poslední čtvrthodině mohl překlopit na obě strany. Baník přežil dva závary ve vlastním vápně a v poslední minutě měl stoprocentní šanci Mondek, jenže po Helešicově přihrávce zblízka přestřelil.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Vymstily se nám nevyužité šance ze začátku utkání. Měli jsme tři, čtyři příležitosti, ze kterých měl být gól. Ale vážím si na hráčích toho, že to ani za stavu 0:2 nezabalili a zabojovali o výsledek."