FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vlastimil Petržela: V sestavě nemám otazníky

15.2.2017 | Redakce

Navzdory obrovské konkurenci v kádru nemá pochyby. Trenér Vlastimil Petržela už osmnáct dnů před jarní premiérou s Ústím nad Labem nosí v hlavě podobu základní jedenáctky. „Víceméně to mám v hlavě poskládané,“ nezastírá kouč Baníku.

Máte ještě nějaké otazníky v sestavě?

Nemám. Přesně vím, co od jednotlivých hráčů můžu čekat. Víceméně mám jasno, jak by to mělo vypadat. Samozřejmě v případě, že do toho nezasáhne nějaké zranění, ale snad už jsme si to vybrali.

Je pro vás zranění Tomáše Hučka velká komplikace?

S tím jsme nepočítali, ale co se dá dělat. Nejdřív měl problémy s břišním svalem, teď ruku. Ale naštěstí Matěj Helešic má na levé straně výbornou formu, tak doufám, že si to přenese i do soutěže. Začal už hrát i Robert Hrubý, takže až na Tomáše Hučka a Sašu Jakubova, který už by snad také měl pomaličku začít trénovat, bychom měli být v pořádku.

Bez ohledu na výsledky - vidíte na týmu herní progres?

Ona ta práce na herním projevu je dlouhodobá. Začali jsme v létě od nuly. V letní přípravě jsme sice hodně prohrávali, ale chtěli jsme hrát rychle, agresivně, jednoduše. Posun ve hře tam je vidět, teď mužstvo ví, co chceme hrát. Hraje rychlý fotbal, dostává se do šancí. Ale pořád jsme někde v polovině. Nejde to tak lehce, že si dneska řeknete, že od zítřka budeme hrát takhle, a ono to pak tak půjde. Před námi je pořád dost práce.

Twitter