so 8.4.2017
A-tým

Vlastimil Petržela: Musel jsem hráče trochu probudit

Vrátil se do rodných míst a úsměv na tváři mu nezmizel ani po devadesáti minutách. „Musím říct, že se to tady celé strašně změnilo. Je to velmi příjemný areál a jsem rád, že i my jsme ten zápas zvládli,“ řekl Vlastimil Petržela po vítězství v Prostějově 2:0.

Zvládli jste roli favorita. Co říkáte na předvedenou hru?

Počítali jsme, že to bude takhle těžké. Domácí hráli na maximum, chodili do nás na hraně, co jim rozhodčí povolil. Místo, abychom dali balon na zem, začali jsme bláznivě nakopávat. Musel jsem hráče trochu probudit, aby hráli fotbal. Od nějaké dvacáté minuty už jsme zápas celkem kontrolovali. Jsem rád, že jsme vyhráli. Pro nás jsou směrodatné body a ty jsme odvezli. S tím jsem spokojen.

Nebyl jste postupem času nervozní z bezbrankového stavu?

Prostějov, dokud měl sílu, zlobil. Ale měli jsme převahu a věřil jsem, že to je otázka času, kdy dáme gól. Trošku nás brzdila vysoká tráva. Říkali jsme si v přestávce, že musíme přitvrdit v prudkosti přihrávek. Nakonec jsme to otevřeli z penalty, ale na Bredu tam ve vápně byly dle mého už dříve hraniční zákroky. Vyšlo nám i střídání s Pekárem, který tam šel místo defenzivnějšího Hlinky, a pomohl hře.

Jak jste byl spokojen s výkonem Alexandra Jakubova – premiéra v základu a hned gól?

My o Sašovi víme, že to koncový hráč. Pokud bude zdravý, tak bude velmi platný, je to střelec. Dneska to prokázal, navíc měl ještě další šance. Myslím, že tréninkově tam má ještě manko. Proto věřím, že se bude zlepšovat.