FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Trenér Petržela: Váhali jsme, zda dohrát zápas

17.2.2017 | Redakce

Pět minut před utkáním se Skalicí se nad Orlovou protrhlo nebe a sníh udělal z předposlední přípravy Baníku spíše selanku. Hrací plocha hraničila s neregulérností a o přestávce oba týmy s rozhodčími zvažovaly i krajní možnost, že by zápas zůstal nedohrán. „Terén byl opravdu na hranici regulérnosti,“ řekl Vlastimil Petržela.

Dal vám takový zápas něco po fotbalové stránce?

Bohužel nedal. Ale počasí si nevyberete. Jsme zvyklí hrát víc kombinačně a na jeden dotek, ale na tomhle to absolutně nešlo. Tady se musely jenom nakopávat balony a hrát maximálně jednoduše. Ten zápas se nepovedl. Ale jen kvůli počasí. To si neobjednáte.

Opravdu byla aktuální varianta ukončení zápasu?

Ano, byla. Rozhodčí o poločase přišli a říkali, že si i hráči stěžují, že se jim sníh balí na boty a že mají strach, aby se někdo nezranil. Soupeř navíc hrál důrazně, dohrával souboje. Chvílemi to bylo nebezpečné.

Co tedy převážilo, že se nakonec pokračovalo?

Sněžení se v poločase zmírnilo. Rozhodli jsem, že se to dohrajeme, ať všichni hráči mají alespoň nějakou fyzickou zátěž. Pojali jsme to jako kondiční trénink. Ale z fotbalového hlediska nám to neukázalo vůbec nic.

Twitter