st 31.5.2017
Aktuální zprávy

Toulon: branky Šašinky a Chvěji!

Výtečným způsobem se na turnaji v Toulonu uvedli v barvách české reprezentační devatenáctky zástupci Baníku. Vítězství 3:2 nad o rok starším výběrem Skotska totiž svými góly zařídili Ondřej Šašinka s Ondřejem Chvějou, který navíc přihrál na vítězný gól.

Skotové na prestižním turnaji už od druhé minuty vedli, ale pak zápas otočil „Baník“. Záložník Ondřej Chvěja v 37. minutě dorazil levačkou po velkém závaru v šestnáctce míč do sítě a o čtyři minuty nato Ondřej Šašinka po brejku ve skluzu dopravil pod břevno centr z levého křídla.

Rozhodující akci pak v 60. minutě znovu založil Chvěja, po jehož přihrávce vstřelil Grajciar vítěznou branku. Celých 80 minut - turnaj se hraje na 2x40 minut - odehrál i Denis Granečný.

Česká devatenáctka, která se ve Francii připravuje na finálový turnaj mistrovství Evropy v Gruzii, bude hrát druhé utkání v sobotu s Indonésií.