FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Sbohem, Turecko. Baník je doma

7.2.2018 | Redakce

Desetidenní soustředění v Turecku je minulostí. Baníkovci se ve středu večer proti dvouhodinovému posunu času vrátili z Antalye přes Vídeň nazpět do Ostravy a najíždějí na úplně poslední osmidenní etapu přípravy před zahajovacím jarním utkáním proti Slovácku.

Do Turecka hladce a bez zádrhelů, opačným směrem také. Transfer z hotelu v Beleku na letiště v Antalyi, přelet do Vídně a cesta autobusem domů zabraly jedenáct hodin. I na zpátečním letu dělaly hráčům v oblacích společnost skoro výhradně další fotbalové týmy; tentokrát Vysočina Jihlava, DAC Dunajská Streda nebo Slovan Bratislava, které se připravovaly na jarní sezonu rovněž v Beleku.

Pakliže při nástupu do letadla v Anatalyi teploměr ukazoval příjemných dvacet stupňů, ve Vídni tým zažil mírný teplotní šok. Zasněžená rakouská metropole na Dunaji a dvoustupňový mráz vrátily mužstvo znovu do středoevropské únorové reality.

Baník kvůli čerstvé sněhové nadílce a dlouhodobějším teplotám pod nulou musí zapomenout i na přírodní trávu a v nejbližších dnech bude trénovat na hřišti s umělým povrchem. Jen v sobotní generálce proti Slavii už bude moci vyběhnout na vyhřívanou hlavní plochu Městského stadionu.

Po návratu do Ostravy dojde k definitivnímu uzavření kádru pro jaro. Ze současné sestavy zřejmě ještě jeden či dva hráči odejdou. „Do sezony chceme jít s devatenácti hráči do pole a třemi gólmany. Jelikož doposud stále probíhají jednání o Václavu Procházkovi a dotahuje se příchod Viktora Budinského, musíme ještě počkat, až budeme mít definitvně vyřešen pohyb směrem dovnitř do kádru,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Twitter