FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Radim Kučera: Cením si nuly vzadu

13.1.2018 | Redakce

Duel s Trenčínem ukončil úvodní mikrofázi zimní přípravy. Radim Kučera před odjezdem na soustředění do Kroměříže zúží kádr o první jména. „Do Kroměříže by mělo odjet třiadvacet, čtyřiadvacet hráčů,“ vysvětlil po sobotním přípravném utkání s Trenčínem.

Po dvou týmech ze třetí ligy jste narazili na prvního soupeře z nejvyšší soutěže. Prověřil vás?

Rozhodně ano. Trenčín disponuje kvalitním týmem a šlo to vidět i na trávníku. Práci s míčem měli na vysoké úrovni. Chtěli jsme to odehrát na nulu vzadu. Snažíme se na tom pracovat od začátku přípravy a udělalo mi radost, že jsme viděli, že to i proti kvalitnímu soupeři je možné. Jde to, když se na to koncentrujeme. Ale nebylo to jen o defenzívě. Měli jsme zápas rozdělený na pasáže, kdy jsme se snažili hrát z bloku a kdy jsme se zase snažili o presink, a obě části jsme splnili. Hráče chválím za oba poločasy. Ale je pořád dost co zlepšovat.

Naposledy jste dnes v utkání testovali Francouze Psyché? Jak hodnotíte jeho výkon?

Musím říct, že zanechal dobrý dojem. Na hřišti je suverénní. Úvodní dva zápasy jsem bral s rezervou, třetiligové celky vás přece jen tolik neprověří. Chtěli jsme ho tedy vidět v celém utkání proti Trenčínu. Je to zajímavý hráč. Budeme to ještě probírat s vedením. 

Kolik hráčů bude čítat kádr pro Kroměříž?

Tam by mělo odjet třiadvacet, čtyřiadvacet hráčů. Znamená to, že o asi o ta čtyři jména kádr musíme zúžit. 

Twitter