FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 24. kola: Baník – Táborsko (neděle, 17:00)

21.4.2017 | Redakce

Druhá liga nabírá kvapíkové tempo. Sotva se Baník vrátil z Českých Budějovic, už má doslova před nosem zápas s dalším jihočeským klubem – FS MAS Táborsko. Utkání se bude hrát na Městském stadionu v neděli od 17:00.

Konec týdne tráví baníkovci v poklusu. Po nočním návratu z remízové partie na hřišti Dynama mají jen dva dny na rekonvalescenci a přípravu na dalšího soupeře. „Ideální stav to není. Tím, že Budějovice jsou tak daleko, jsme přijeli až pozdě v noci, v pátek máme trénink a v sobotu už předzápasový. Moc času na přípravu není. Ale musíme se s tím vypořádat a věřím, že se do neděle nachystáme,“ řekl Vlastimil Petržela.

Baník se chce po dvou remízách s Pardubicemi a Českými Budějovicemi vrátit na vítěznou vlnu. Táborsko mu ale na podzim v domácím prostředí pořádně zatopilo a Slezané alespoň bod zachraňovali až v poslední dvacetiminutovce.

„Táborsko se snaží hrát fotbal a tou kombinací je velice nepříjemné. Další soupeř, který se tady bude chtít ukázat,“ upozornil Vlastimil Petržela na tým kolem střelecky disponovaného Bosňana Džafiče.

V kádru mu stále chybí dlouhodobě zraněný Dyjan Carlos De Azevedo a nemocný Josef Celba. Po jednozápasovém distancu za žluté karty se do něj ale vrací Tomáš Mičola.

Brány Městského stadionu se otevřou v 16:00, pokladny se vstupenkami o půl hodiny dříve. Připomínáme, že v poločase vyvrcholí divácká soutěž o zájezd na utkání Serie A AC Milán – AS Řím.

24. kolo FNL

Baník (2. místo, 47 bodů) – Táborsko (8. místo, 31 bodů)

Neděle, Městský stadion, 17:00

Rozhodčí: Dubravský – Myška, Šimáček.

Poslední vzájemné utkání (8. října 2016)

Táborsko – Baník 2:2 (1:0)

Branky: 19. Mrázek, 65. Džafič - 66. Zápotočný, 76. Mičola. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Dobrovolný. ŽK: Kalvach, Ciferský, Toma - Mičola, Hučko. Diváci: 2164.

Táborsko: Toma - Ciferský, Mráz, Navrátil, Hovorka – Kalvach, Nešický – Fulnek (90. Javorek), Džafič, Ciku (81. Presl) – Mrázek (72. Froněk).

Baník: Vašek – Sus, Mešaninov, Zápotočný, Hučko – Hlinka, Nerad (75. Mondek) – Mičola (79. Ožvolda), De Azevedo, Stáňa (77. Helešic) – Urgela.

Twitter