FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 19. kola: Opava – Baník (sobota, 14:00)

17.3.2017 | Redakce

Velké slezské derby, díl druhý. Baník v sobotu čeká druhé venkovní utkání po sobě a v očekávaném hitu celé jarní části sezony se v Opavě v přímé bitvě o druhé místo průběžného pořadí Fortuna národní ligy postaví domácímu Slezskému FC. Utkání začíná ve 14 hodin.

Baník na podzim v památném souboji před víc než dvanácti tisícovkami diváků na ostravské půdě Opavu pokořil 3:0 a fotbalová veřejnost v kraji je na nohou i nyní před odvetou. Trenér Vlastimil Petržela se ale napětí snaží nevnímat a mírnit. „Zažil jsem v kariéře už spoustu důležitých a vypjatých zápasů, beru to jako každé jiné utkání. My do něj jdeme s cílem uspět a porvat se o dobrý výsledek. Tím, že je soupeř o bod za námi, nechceme prohrát,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Baník se naposledy v Městských sadech představil na podzim 2009 v pohárovém utkání, které vyhrál 2:1 až po penaltovém rozstřelu. Pak se týmy vyhýbaly dlouhých sedm let. „Já se ale s Opavou potkával už ve Vlašimi, takže ji už za tu dobu celkem dobře znám. Je to soupeř, který se snaží hrát fotbal. Je tu tedy i předpoklad, že by se to mohlo být kvalitní utkání po fotbalové stránce,“ řekl Vlastimil Petržela.

Utkání bylo zařazeno do kategorie vysoce rizikových a provázejí ho mimořádná bezpečnostní opatření. Vedení Baníku proto apeluje na všechny fanoušky, kteří se do Opavy chystají, aby se řídili pokyny pořadatelů a Policie ČR.

Zápas lze sledovat také prostřednictvím streamu na webových stránkách sázkové společnosti Fortuna. Ke spuštění přenosu stačí pouze platná registrace.

19. kolo FNL

Opava (3. místo, 35 bodů) – Baník (2. místo, 36 bodů)

Sobota 18. března, Městský stadion Opava, 14:00

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Dobrovolný

Poslední vzájemné utkání (14. září 2016)

Baník – Opava 3:0 (1:0)

Branky: 45.+7. Hlinka, 83. Mondek, 85. Hučko. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: Grussmann, Zapalač. ČK: 45.+2. Fendrich. Diváci: 12.111.

Baník: Vašek – Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko – Nerad (89. Chvěja), Hlinka – Lupták (36. Mondek), Mičola (65. De Azevedo), Stáňa – Urgela.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka - Schaffartzik, Jursa (77. Mozol) – Grussmann (70. Jurečka), Kuzmanovič (45.+5. Lasák), Zapalač – Smola.

Twitter