ne 13.3.2016
Ohlasy po zápase

Pomalinku jdeme nahoru, hodnotí kouč Petržela výkony baníkovců

Být neustále pohybu a pokud možno tak nejlépe ve sprinterském stylu, to je krédo, kterým se mimo jiné v posledních ligových zápasech řídí mladé mužstvo Baníku. Svěřenci zkušeného kouče Vlastimila Petržely díky velice slušně nasazenému tempu herního projevu na jaře potrápili takřka všechny soupeře a výjimkou nebyl ani favorizovaný Jablonec, z jehož hřiště si v pátek odvezli bod za remízu 1:1.

Avšak více než bodový zisk, který byl pohříchu vůbec první ze hřiště protivníka v této sezóně, mohl všechny fanoušky potěšit výkon Baníku. Naši mladíci hráli i proti mnohem ostřílenějším borcům, jimiž je kabina Jablonce docela hustě zaplněná, odvážně, za což byli odměnění vedoucím gólem Lukáše Vraštila i solidními šancemi, které mohly vyrovnaný duel ve druhé půli rozhodnout. Samozřejmě, nakloněna byla i štěstěna, protože domácí Tecl zahodil střelou do tyče penaltu a v závěru před branku Františka Chmiela přiletělo několik nepříjemných centrů.

„Řekl bych, že jsme odehráli klasické utkání, takové, jaké v poslední době hrajeme. Pořád jdeme pomalinku nahoru, protože mužstvo na tom bylo velice mizerně,“ uvedl po utkání Petržela, který si od počátku svého působení jasně uvědomoval, jak na tom baníkovci jsou. Část mužstva potřebovala nějakou dobu na odhození deky z podzimní sezóny, enkláva mladé krve zase teprve získává první zkušenosti a poprvé v životě se konfrontuje v lize se soupeři, jako jsou Mladá Boleslav, Slavia či naposled Jablonec.

„Hlavně v první půli jsme však hráli tak, jak si představuju, že bychom měli hrát. Dokud jsme tedy měli sílu na to, abychom hráli rychle, ve sprintu. Jak se dnes hraje fotbal, jasně ukázalo Lazio Spartě,“ pomohl si kouč Baníku při popisování svých představ o hře mladého týmu příkladem měření sil mezi českým a italským fotbalem na evropské scéně. Zatímco v první půli pátečního ligového souboje baníkovci doslova hýřili pohybem a soupeři nedali vydechnout, po změně stran už se hrál trochu jiný fotbal. Gólových příležitostí bylo na obou stranách sice více, ale tempo přece jen trošku opadlo.

„Druhou půli už nám docházely síly, což je u některých hráčů logické, protože dosud hráli za juniorku nebo dorost. Nemají zkušenosti, ligu si ještě nevyzkoušeli. Snažíme se je však v zápasech co nejvíce prostřídat, aby si všichni zahráli a my měli lepší výběr,“ doplnil Petržela, který tentokrát dal v základu šanci běhavému Matěji Helešicovi, a to na levé straně zálohy, odkud se napravo přesunul kapitán Daniel Holzer. Na hrotu pak celý zápas odehrál další velmi pohyblivý fotbalista Dyjan Carlos de Azevedo.

I díky těmto zajímavým změnám v sestavě se také na hřišti Jablonce potvrdilo, že „nový Baník“na jaře nenudí. Každý zápas je na co se dívat a hlavně je radost sledovat, jak se naše „fotbalová nemluvňata“ vedená radami a pokyny „fotbalového učitele“ Petržely vyrovnávají s náročností ligových bojů. Ten další je čeká v sobotu, kdy od 15:00 vyzvou na ostravském Městském stadionu FK Teplice.