FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Letní kalendář áčka – sedm utkání. Možná i AEK

6.6.2017 | Redakce

Osm dnů v Šilheřovicích, dalších devět na soustředění v Kroměříži, závěrečné tři týdny na Bazalech. Do toho sedm přípravných zápasů. Letní kalendář Baníku dostal přesnou podobu i konkrétní termíny. Jediný otazník ještě poletuje za rozjednaným duelem s AEK Atény.

Baník sehraje první zápas hned šestý den přípravy – na hřišti v Dětmarovicích se v sobotu 24. června popasuje s tradičním přestávkovým soupeřem MFK Karviná. Pak následuje sérii tří utkání na soustředění v Kroměříži, kde Slezané narazí na druholigové Znojmo, Slovácko a slovenský Spartak Trnava.

„První polovina přípravy už je víceméně pevná, k velkým změnám by dojít nemělo, i když v přípravě se to skutečně může změnit ze dne na den. Proto jsou všechny termíny bez záruky. Druhá část přípravy se ještě ladí,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Fotbalovým pamlskem i prubířským kamenem by stejně jako před rokem mohl být ve druhé polovině července souboj s AEK Atény. O utkání se zatím jedná, ale je jisté, že kdyby k němu došlo, znovu se bude hrát někde v Polsku, kde populární a úspěšný řecký klub plánuje jedno ze svých letních soustředění, a určoval by si podmínky.

„Vypadá to nadějně, ale dojednáno to zatím není. Každopádně z naší strany o to utkání je zájem, protože by to byla další kvalitní prověrka před začátkem sezony,“ řekl Dušan Vrťo.

Generálkou na nový soutěžní ročník bude v sobotu 22. července zápas s Třincem.

Program letní přípravy:

pondělí 19. června: začátek přípravy

sobota 24. června: MFK Karviná – Baník (11:00, Dětmarovice)

sobota 1. července: Baník – 1. SC Znojmo (15:00, Kroměříž)

středa 5. července: Baník – 1. FC Slovácko (17:00, Kroměříž)

sobota 8. července: Baník – Spartak Trnava (11:00, Kroměříž)

středa 12. července: Zbrojovka Brno - Baník (čas i místo v jednání)

sobota 15. července: MFK Vítkovice – Baník (čas i místo v jednání)

sobota 22. července: Fotbal Třinec - Baník 

Twitter