po 22.2.2016
Ohlasy po zápase

Konečně jsme potěšili fanoušky, radoval se Karol Mondek

Na rozdíl od mnoha svých mladších spoluhráčů si s Baníkem prožil černou sérii podzimních porážek, a tak si sobotního vítězství nad Zlínem 3:0 vážil ještě o poznání více. Slovenský záložník Karol Mondek k němu navíc pomohl pohotovou střelou, kterou po třiceti minutách hry zvyšoval na 2:0. Svojí první ligovou trefou v baníkovském dresu pomohl k ukončení osmizápasového čekání na jakýkoli bodový zisk.

Velkou radost ze sobotního vítězství měl právem jak celý tým, tak fanoušci, kteří v počtu více než pěti tisíc vytvořili skvělou atmosféru. „Je to super. Jsme moc rádi, že jsme po delším čase konečně potěšili fanoušky a získali tři body,“ říkal po zápase Mondek, který v současném mladém mužstvu Baníku patří společně s Filipem Kašou a Danielem Holzerem mezi hráče s největším počtem odehraných zápasů i minut v celé sezóně.

Svým výkonem se čtyřiadvacetiletý Slovák proti Zlínu řadil mezi tahouny herního projevu Baníku. První vstřelený gól po letním příchodu z Trenčína jej nakopnul k mnoha dalším povedeným akcím. Troufal si v soubojích jeden na jednoho, neustále žádal míč a dostával se také do zakončení. „Hrálo se mi dobře, ale myslím si, že je třeba pochválit celé mužstvo. Hlavně první poločas byl z naší strany opravdu dobrý,“ hodnotil krajní záložník.

„Bojovali jsme jeden za druhého, hodně stříleli, pouštěli se do centrů, a to se nám vyplatilo, protože jsme dali soupeři tři góly,“ doplnil Mondek, když měl vyjmenovat konkrétní přednosti týmového výkonu. Myslí si, že právě způsob, jakým mladíci Baníku přehráli o dost zkušenější Zlín, může být tou nejlepší cestou i do budoucna? „Jsme mladé mužstvo a chceme jít do každého zápasu s tím, abychom odevzdali maximum. Proti Zlínu to vyšlo, získali jsme tři body, ale je třeba takto bojovat stále, každý zápas a ono to půjde,“ odpověděl slovenský fotbalista.

Pro mladinké mužstvo bude jenom plus, když se bude moci opřít o hráče, kteří už mají něco za sebou. Kromě Mondeka poslední zápas vyšel i jeho krajanovi Richardu Lásikovi. Třiadvacetiletý záložník hrající dříve i za národní tým Slovenska přihrál na úvodní gól Holzera a ve druhé půli zvýšil na 3:0 přesnou tečí Mondekovy střely. Fungující slovenská spolupráce tak příznačně uzavřela kapitolu domácí jarní ligové premiéry Baníku.

Náramně se však bude hodit i v dalším pokračování cesty za ligovými zkušenostmi, které nás čeká v neděli v pražském Edenu. „Jedeme na Slavii, takže výhra nám může dodat trochu sebevědomí, což mladé mužstvo určitě potřebuje. Učíme se každý zápas, ať už vyhrajeme, nebo prohrajeme, ale výhra vám přece jen dodá více chuti do dalších zápasů,“ dodal Mondek.