FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Juniorka v pondělí změří síly s Příbramí

1.5.2016 | Redakce

Juniorka dohraje náročný sedmidenní blok pondělním utkáním proti Příbrami. Zápas na Bazalech začíná v 10:30 a baníkovcům v něm půjde o páté vítězství v řadě.

Anglický týden zatím svěřencům Petra Samce vychází na výbornou. Vyhráli 5:1 v Českých Budějovicích a jedním gólem přetlačili ve čtvrtek doma Třinec. "My jsme si utkání s Třincem rozebrali a určitě se z něj budeme chtít zase poučit. Na druhé straně žádnou velkou vědu bych z toho nedělal, pozitivní je, že jsme tři body doslova vydřeli. Prostě i takové utkání se hrají a my musíme být spokojeni s tím, že jsme i takový duel zvládli. Ono se ve fotbale občas říká, že výhra 1:0 bývá pro psychiku týmu nejcennější. Věřím, že to bude náš případ," řekl Petr Samec.
V sestavě znovu nastanou změny. Pro pondělní utkání nemůže ostravský trenér počítat s nemocným stoperem Kouřilem. "Ale jinak nastoupí z ligového kádru třeba Sukup, Šichor, Kuba Šašinka, Lučič nebo Matěj. Tým jsem pak doplnil o čtyři kluky z dorostu. Příbram podává stejně jako my v lize velmi sympatické a kvalitní výkony. Čeká nás v každém případě hodně silný soupeř, který je na tom výkonnostně o poznání lépe než Třince. Z toho důvodu je jasné, že pokud chceme pomýšlet na zisk dalších tří bodů, musí být náš výkon mnohem lepší než proti Třinci. Ale na tréninku jsem z kluků cítil velkou chuť se o tu medaili poprat," řekl Petr Samec.

Twitter