FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Epicentra přípravy: Šilheřovice, Kroměříž, Bazaly

5.6.2017 | Redakce

Jen na tři týdny si dají baníkovci pohov od fotbalových povinností. Zahájení letní přípravy je naplánováno na pondělí 19. června a její stěžejní část se tentokrát bude odbývat na hřištích v Šilheřovicích, Kroměříži a na Bazalech.

O nedostatku kvalitních travnatých ploch ve městě už byla popsána kvanta papíru i megabytů. Jelikož přetížená hřiště na Bazalech procházejí nezbytnou letní revitalizací, Baník bude na úvod přípravy dojíždět do nedalekých Šilheřovic.

„Celou první etapu letní přípravy absolvujeme v Šilheřovicích. To znamená úvodních deset dnů. Trávník na Bazalech potřebuje nějakou dobu na nutnou revitalizaci,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Jediné letní mimoostravské soustředění absolvuje Baník už tradičně v Kroměříži v Hotelu Octárna, kde má prověřené pohodlí a komfort ke kvalitní přípravě. Tam vyrazí na devět dnů ve čtvrtek 29. června.

„Vyhovuje nám to tam, máme tam ideální podmínky k přípravě i regeneraci. V blízké dostupnosti jsou i dobří soupeři pro přípravu. Měli bychom se tam utkat se Slováckem, Trnavou a Znojmem,“ uvedl Dušan Vrťo.

Od pondělka 10. července už tým zakotví na Bazalech a závěrečné tři týdny přípravy už stráví v domácím prostředí.

Twitter