st 12.7.2017
Aktuální zprávy

EURO: tři baníkovce ozdobí bronz!

Odehráli výborné utkání, přesto jim zbyly oči pro pláč. A to doslova. Česká devatenáctka vedená kapitánem Ondřejem Šašinkou padla v semifinále mistrovství Evropy v Gruzii s Angličany 0:1 gólem z poslední akce zápasu v nastaveném čase. I tak si mladí Češi vezou domu bronzové medaile!

Do základní sestavy kouče Jana Suchopárka se tentokrát prosadil z tria baníkovců jen Ondřej Šašinka, který povedené představení české jedenáctky mohl dvacet minut před koncem korunovat za stavu 0:0 vítězným gólem. Brankář Ramsdale ale jeho hlavičku vyškrábl nad břevno. Pak se dostal na trávník i záložník Ondřej Chvěja, ale v samém závěru se stal hrdinou Angličan Nmecha, který v nastavení z poslední akce utkání efektní patičkou zničil soupeře rozhodujícím gólem jen sekundy před koncem řádné doby a prodloužením.

„Zažíváme hrozné zklamání. Byli jsme na Anglii výborně připraveni. Podle mě jsme byli do 80. minuty i lepším týmem. Škoda jen toho gólu v závěru. Nejhorší pak byla ta bezmoc s tím něco udělat, nebyl už žádný čas. Je to pro nás všechny obrovská zkušenost, i když hořká," řekl Ondřej Šašinka, který si ale domů ve čtvrtek i s Ondřejem Chvějou a Denisem Granečným doveze cenný kov v podobě bronzu.

I když to na finále nevyšlo, devatenáctka si pod kapitánským vedením baníkovce připsala největší mládežnický úspěch českého fotbale za poslední roky.