FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Dozvuky Slavie: klub dostal pokutu 50 tisíc

18.8.2017 | Redakce

Zápas Baníku se Slavií měl ve čtvrtek poslední dohru u Disciplinární komise LFA, která pořádajícímu klubu vyměřila pokutu 50 tisíc korun. Zdůvodnila to porušením povinností pořádajícího klubu - pronesením a použitím pyrotechniky v hledišti během hry.

Současně s Baníkem bylo kvůli nevhodnému chování části příznivců v hostujícím sektoru zahájeno disciplinární řízení za poslední utkání na Slovácku, kde klubu také hrozí další finanční postih. Delegát utkání dal podnět k zahájení řízení kvůli vhazování předmětů na hrací plochu, použití pyrotechniky a ničení majetku na stadionu.

„Velmi rádi bychom touto cestou apelovali na všechny fanoušky, aby zvážili a domýšleli důsledky některého svého jednání. Nesmírně si vážíme podpory všech fandů a dobře víme, že drtivá většina z nich povzbuzuje sportovně, ale doplácíme na excesy jednotlivců, a unikají nám takhle finanční prostředky, které by se daly investovat třeba do mládeže či jakýmkoliv jiným, rozumnějším způsobem. Věříme, že nám všem jde společně o dobro klubu,“ řekl majitel FC Baník Ostrava Václav Brabec.

Twitter