FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Deník přichystal speciální přílohu k 95. výročí

6.9.2017 | Redakce

Baníku slaví pětadevadesáté narozeniny a jeden z jeho dlouholetých mediálních partnerů připravil pro své čtenáře dárek. Už v pátek totiž vyjde v Moravskoslezském deníku speciální barevná příloha u příležitosti tohoto jubilea.

„Jedná se už o třetí monotematickou přílohu věnovanou pouze Baníku, bude mít 32 stran. Ta první vyšla bezprostředně po mistrovské sezoně v roce 2004, druhá před pěti lety k devadesátinám klubu. Opět jsme na ní úzce spolupracovali s historikem Baníku Romanem Popkem,“ uvedl šéfredaktor Moravskoslezského deníku Aleš Uher. 

„Před pěti lety jsme se zaměřili na elitní střelce Baníku, takže jsme připomněli legendy z řad kanonýrů, kterými byli Miroslav Wiecek, Jiří Křižák, Václav Daněk, Verner Lička, Milan Baroš nebo Václav Svěrkoš. Nyní jsme se rozhodli vzdát hold trenérům, kteří s Baníkem dosáhli na historické úspěchy,“ uvedl Aleš Uher.

Deník vyhlásil nejlepším trenérem historie legendárního kouče Evžena Hadamczika, jehož fotografie je umístěna i na titulní stránce přílohy. V ní se dočtete také o Tomáši Pospíchalovi, Jiřím Rubášovi, Milanovi Máčalovi, Miroslavu Koubkovi, Karlu Večeřovi nebo Františku Komňackém.

„Obsáhlý i poutavý je rovněž exkluzivní rozhovor s další klubovou ikonou - stoperem Rostislavem Vojáčkem nebo současným trenérem Radimem Kučerou,“ dodal Aleš Uher.

Deník po zkušenostech z minulých let vyhoví fanouškům, kteří nežijí v Moravskoslezském kraji. Ti si mohou přílohu objednat na emailu: katerina.kopcova@denik.cz.

Twitter