ne 18.10.2015
Ohlasy po zápase

Davor Kukec dosáhl milníku 100 zápasů v dresu Baníku

Jubilejní stý ligový zápas v dresu našeho klubu odehrál v sobotu na hřišti 1.FC Slovácko záložník Davor Kukec. Chorvatskému driblérovi se dokonce povedlo v 11. minutě svým dvacátým baníkovským gólem otevřít skóre, ale z hlediska celku to bohužel bylo málo. Na Kukecovu umístěnou střelu ze střední vzdálenosti uměli domácí dvakrát gólově odpovědět, a tak jsme všichni stejně jako opora naší záložní řady odjížděli z Uherského Hradiště s pocity zklamání.

Velmi vyrovnaný zápas nakonec rozhodly dvě naše defenzivní chyby, které Slovácko dokázalo s maximální efektivitou využít. Naše aktivní hra dovolila soupeři, který je doma tradičně velice silný, nejprve minimum šancí na vstřelení gólu. Tlak přišel až v závěru prvního poločasu, což ale bohužel stačilo k tomu, aby se v těsné blízkosti branky dvakrát prosadil slovácký rychlík Diviš.

Právě proto hodnotil Davor Kukec, který táhl většinu našich ofenzivních akcí, zápas se smutkem v hlase. „Jsem moc smutný. Myslím si, že jsme zápas začali výborně, byli jsme to my, kdo měl v prvních dvaceti minutách více ze hry. Ale řekl bych, že jsme se zbytečně zatáhli poté, kdy jsme dali gól,“ říká devětadvacetiletý záložník, po jehož povedených kolmicích se do několika nadějných akcí v úvodu utkání dostali Karol Mondek či Marek Červenka.

Baníkovská produktivita se však po hříchu zastavila v 11. minutě, kdy Kukec otevřel skóre, čímž jen potvrdil velmi dobrý vstup našeho mužstva do zápasu. „Slovácko pak bylo v závěru prvního poločasu dominantní a my dostali dva zbytečné a hloupé góly. Přitom jsme ještě předtím měli šance zvýšit náš náskok na 2:0,“ lituje Kukec, kterého zvláště mrzí okolnost, že se Baník opakovaně dostává do zápasů v dobrém tempu a kvalitě hry, ale chybí mu větší efektivita, aby soupeře „dorazil“ další brankou.

„Chybí nám asi více zkušeností, v některých situacích je potřeba, abychom více hráli s míčem a ne jen nakopávali. Pokud bychom tak hráli, bylo by to pro nás lepší,“ domnívá se tvůrce hry našeho mužstva, ve kterém je s výjimkou navrátilce Tomáše Mičoly služebně nejstarším hráčem. V dresu Baníku po příchodu z řeckého Panioniosu Atény debutoval zápasem v Mladé Boleslavi 19. února 2012. Po více než třech letech dosáhl milníku 100 ligových zápasů, ve kterých za Baník vstřelil dvacet branek a na patnáct přihrál.

Moc Davorovi přejeme, aby druhou stovku zahájil úspěšným výkonem týmovým i individuálním, a to již v sobotu 24. října, kdy na Městském stadionu od 17:00 vyzveme v dalším velice náročném a důležitém utkání 1.FK Příbram. Vstupenky budou v prodeji od zítřka, přitom již nyní můžeme prozradit, že pro naše fanoušky, jejichž podpory si naše mužstvo velmi váží, opět chystáme nabídku vstupného za cenově výhodných podmínek. Více zveřejníme zítra na klubovém webu.