st 11.5.2016
A-tým

”Brankář” Mešaninov: Nikdy jsem nechytal

Na jubilejní desátý zápas v lize dvacetiletý ruský legionář Arťom Mešaninov hned tak nezapomene. Defenzivní záložník či stoper musel v závěru utkání obléct rukavice a zaskočit za vyloučeného gólmana Vojtěcha Šroma. "Nikomu se do branky nechtělo, tak jsem si rukavice od Vojty vzal. Prostě jsem to vzal na sebe," líčil kuriozní situaci.

Chytal jste někdy, třeba alespoň na tréninku?
Právě že nikdy. Byla to moje premiéra. Moc jsem to v té chvíli prostě neřešil a šel chytat. Bylo to za stavu 0:2 navíc několik minut do konce... Někdo to na sebe vzít musel.

Věděl jste u penalty, co přesně uděláte?
Od začátku jsem byl rozhodnutý, že naznačím opačnou stranu a půjdu doleva. Musím říct, že jsem si i vcelku věřil, že bych penaltu mohl chytit. Směr jsem vystihl, ale nakonec míč vcelku smolně prošel do branky. Zase tak moc mi nechybělo.

Kdy se podle vás zápas rozhodl?
To je těžké, ale my jsme do něj nevstoupili špatně. Zase ale naše akce končily před vápnem. Potýkáme se s tím celé jaro, že nám chybí ve vápně větší důraz. Navíc jsme hráli hodně bez míče, spoustu balónu jsme zbytečně nakopávali, což k úspěchu nevedlo.

Zápas podle všeho rozhodla kuriózní první branka. Jak jste tu situaci viděl z lavičky?
Je to těžké. Vojta Šrom asi čekal centr, ale míč se nějak stočil do branky.

Na hřiště jste se dostal v 55. minutě. Jaké úkoly vám kouč Vlastimil Petržela dal?
Nastoupil jsem do středu zálohy, kde jsem měl vyhrávat osobní souboje a sbírat odražené míče. Chtěl jsem samozřejmě dát i gól, ale bohužel nám to nevyšlo.