so 12.5.2018
A-tým

Bohumil Páník: Bod může být obrovsky důležitý

Mohlo být veseleji, mohlo být i hůř. Bohumil Páník po utkání věděl, že jeho tým se v zápase dostal z těžké situace, protože prohrával. Přál si však vyhrát. A to se Baníku v utkání s Libercem nepovedlo.

Jak jsem byl s výkonem svého týmu v těžkém utkání spokojen?

V prvním poločase jsme byli horší než soupeř. O hodně. Dělalo nám obrovské problémy zpracovat míč. Když jsme ho měli, pokazili jsme ho. Dělal nám problém i terén.

Ovlivnila utkání průtrž, která se nad stadionem spustila před zápasem?

Soupeř měl více těch menších herních hráčů, kterým tento způsob hry na rozmoklém terénu vyhovuje víc. I proto jsme udělali o přestávce změnu, dali do hry herního hráče Jiráska. Myslím, že do toho určitou hernost vnesl, přidal se k němu i Hrubý, začala nám fungovat i křídla. A pak to vytempoval i Granečný. Soupeř byl lepší v první půli, my ve druhé.

Jaký je stav Milana Baroše, který brzy odstoupil? A jak se tým podle vašeho názoru s jeho ztrátou vyrovnal?

Milan má něco s tříslem. On je natolik zkušený, aby věděl, jestli může pokračovat, nebo ne. Vyšetření mu bude provedeno v příštích dnech. Damemu (Diopovi) chviličku trvalo, než se chytil, ale pak měl hned gólovou šanci. Tam ale výborně zasáhl liberecký gólman. Kdybychom odcházeli do kabin za stavu 1:1, hrálo by se pak o vítězný gól.

Jak významnou roli bude bod, který Baník získal, v konečném účtování podle vašeho názoru hrát?

Může být obrovsky důležitý. Teď jedeme do Karviné, tam se zase hraje o tři body. Teď se hraje každý zápas na doraz. Nikdo vám nic nedaruje.