st 8.11.2017
Aktuální zprávy

Baníkovec v reprezentaci? Po osmi letech

Bez deseti dnů přesně osm let. Tak dlouho neoblékl dres české seniorské fotbalové reprezentace žádný hráč Baníku. Dlouhý půst ukončil ve středu záložník Robert Hrubý, který se ve své krátké reprezentační premiéře na posledních pět minut dostal na hřiště ve vítězném utkání proti Islandu na mezinárodním turnaji v Dauhá.

I když to dnes v závěru zápasu byla jen epizodní pětiminutová role, zápis do statistik už třiadvacetiletému záložníkovi a druhému nejlepšímu střelci Baníku v rozehrané sezoně nikdo neodpáře. Další minuty navíc může Robert Hrubý přidat ve druhém utkání, ve kterém čeští fotbalisté nastoupí v sobotu v Dauhá proti domácímu Kataru.

Baník dodal svého kmenového hráče do zápasu českého reprezentačního áčka po dlouhých osmi letech. Posledními zástupci z ostravských řad byli Tomáš Marek, který v únoru 2009 zasáhl do přátelského utkání v Maroku, a Mario Lička, který 18. listopadu téhož roku odehrál na turnaji ve Spojených arabských emirátech s národním mužstvem nepříliš povedené utkání proti Ázerbajdžánu (0:2).

Pozvánku pak dostal i brankář Jiří Pavlenka, ale do hry nezasáhl.