pá 27.3.2015
Aktuální zprávy

Baník v tréninkovém utkání v Gliwicích prohrál 2:4

Páteční tréninkové utkání našich baníkovců na hřišti polského celku KS Piast Gliwice skončilo výsledkem 4:2 ve prospěch domácích. Baník oproti původním předpokladům k zápasu, který se po dohodě obou klubů odehrál bez účasti diváků i médií, odjel s počtem pouhých dvanácti hráčů do pole. Kvůli menším zdravotním šrámům scházel kapitán Milan Baroš, dále Vojtěch Štěpán, Dyjan Carlos de Azevedo, Luka Lučić či Marek Šichor. Chyběli také reprezentanti Jiří Pavlenka a Daniel Holzer, kteří jsou v kádrech národních týmů U21 a U20.

Baník do zápasu vstoupil velmi aktivně, v úvodních dvaceti minutách se dostal šestkrát do zakončení a díky gólu Davora Kukece šel zaslouženě do vedení. Poté, co soupeř z brejku a následně nařízené penalty vyrovnal na 1:1, šli baníkovci dvakrát sami na brankáře a měli herní převahu, ale místo toho, aby opět převzali roli vedoucího týmu, potrestali je domácí druhým gólem těsně před poločasem.

Ve druhé půli už převaha Baníku nebyla tak výrazná, soupeř hru vyrovnal a nádhernou střelou z voleje do šibenice zvýšil náskok o dva góly. Kukecovou trefou se baníkovcům sice povedlo náskok domácích snížit o jeden gól, ale v závěru se opět prosadily Gliwice vedené bývalým hráčem a trenérem Baníku Radoslavem Látalem a vyhrály 4:2.

KS Piast Gliwice - FC Baník Ostrava 4:2 (2:1)

Branky: Wilczek z pen., Żivec, Podgórski, Ruben - Kukec 2.

Sestava Baníku: Šrom (46. Andrejko) - Sukup (82. Zapata), Frydrych, Kouřil, Helešic - Jirásek, Foltyn (55. Mensah), Mišák - Sivrić, Narh, Kukec.

Hodnocení trenéra Petra Frňky: "Zápas splnil účel, který jsme čekali. Bylo to tréninkové utkání, ke kterému jsme bohužel odjeli bez deseti hráčů širšího kádru a k tomu navíc někteří z kluků nastoupili i navzdory menším šrámům. Takže v tomto směru byla zátěž až nad rámec našich plánů. Přes tyto komplikace však naše hra měla úroveň. Na výsledku se promítlo hlavně to, že domácí, kteří prostřídali dvě sestavy, dokázali využít našich zaváhání, zatímco my jsme řadu šancí nedali."

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'cint'