čt 17.5.2018
Aktuální zprávy

Mladý Baník poměřil síly i s kyjevskou akademií

Proti výběrům fotbalové akademie Dynama Kyjev nastoupili ve čtvrtek baníkovští mladíci z kategorií U14 a U16. I vinou virózy, která několik ostravských hráčů vyřadila ze sestavy, dokázali jen částečně navázat na výkony z úterních duelů proti Dynamu a vydolovali bod za remízu 1:1, o kterou se postarala baníkovská čtrnáctka. Šestnáctka prohrála těsně 1:2.

Oproti úternímu utkání nám chyběla větší ochota poprat se o výsledek,“ uvedl Milan Chalupa, jeden z trenérů baníkovské čtrnáctky, která v úterý vyhrála nad vrstevníky z Dynama 2:0. Ve čtvrtek skórovala jen jednou, díky Davidu Kedroňovi. Stačilo to „jen“ na remízu. „Scházelo nám také lepší řešení mnoha situací,“ poznamenal Milan Chalupa.

Šestnáctiletí baníkovci udrželi v prvním poločase utkání s akademií Dynama Kyjev bezbrankový stav. „Proti soupeři, jehož tým byl složen z hráčů Dynama a doplněn o několik hráčů místní akademie, jsme byli kvůli viróze nuceni změnit sestavu, styl hry a soustředit se spíše na brejky,“ hodnotil duel Tomáš Hejdušek, trenér Baníku U16. „V prvním poločase sice soupeř dokázal náš obranný blok překonávat, do šancí se ale nedostával. Náš výkon se utlumil po inkasovaném gólu,“ uvedl Tomáš Hejdušek. Ukrajinci byli po většinu druhého poločasu lepším týmem, zvýšili na 2:0 a vítězství už si vzít nenechali. Na konečných 2:1 pro kyjevské mladíky snížil z penalty Vojtěch Wojatschke.

Chceme hráče pochválit za dojem, který v Kyjevě zanechali. Jak na hřišti, tak i mimo něj,“ dodal na závěr ukrajinské mise trenér Hejdušek.

Výsledky:

Akademie Kyjev U16 – Baník Ostrava U16 2:1 (0:0)

Branka: Wojatschke. Sestava: Baránek – Boháč, Rakovcij, Klečka, Sotorník – Knedla, Drozd – Konečný, Lajčok, Říha – Barkov.

Akademie Kyjev U14 – Baník Ostrava U14 1:1 (0:1)

Branka: Kedroň. Sestava: Hrubý – Staniek (38. Michlík), Janál (31. Jiříček), Obuch, Michna – Grygar (31. Šudák), Puchala, Kocian – Šmiga (31. Látal), Kedroň (38. Bitta), Strnad (38. Buryan).