FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Áčko čeká první reprezentační přestávka

29.8.2017 | Redakce

Nejvyšší soutěž má o nadcházejícím víkendu první plánovanou přestávku. Baník však zářijový reprezentační termín vyplní přípravným utkáním ve Stovkách proti místní druholigové Lipině.

Pozvánky tentokrát odvelely k plnění povinností v národních týmech stopera Jakuba Pokorného (U21) a Denise Granečného (U20), které na reprezentačních srazech čekají vždy dva mezistátní zápasy. Jednadvacítku příprava s Tureckem a kvalifikace s Běloruskem, dvacítku Portugalsko a Německo v rámci nové turnajové soutěže Under 20 Elite Tournament.

Vedle obou mladíků s týmem v úvodu týdne nebude trénovat ani kapitán Milan Baroš, který se zotavuje z lehčího zranění z nedělního utkání v Plzni.

„Věřím, že pauza pomůže Milanovi k tomu, aby se dal dohromady a na další zápas s Jabloncem byl fit. Samozřejmě, že pro nás se ale vůbec nic nemění až na to, že se nehraje liga. Máme normální tréninkový režim a v přípravě se budeme soustředit na věci, kde nás trochu tlačí bota a kde je třeba zapracovat na zlepšení,“ řekl trenér Radim Kučera.

K tomu, aby hráči nevypadli ze zápasového rytmu, poslouží páteční příprava s druholigovým Frýdkem-Místkem. Utkání se bude hrát na hlavním hřišti ve Stovkách v pátek od 17 hodin.

Twitter